Телескоп Джеймса Вебба зробив фото туманності Кінська Голова

Фото: ESA/WEBB, NASA, CSA, K. MISSELT (UNIVERSITY OF ARIZONA) AND A. ABERGEL (IAS/UNIVERSITY PARIS-SACLAY, CNRS) Туманність Кінська Голова

Туманність розташована на відстані приблизно 1 300 світлових років від Землі. Вона утворилася з колапсуючої міжзоряної хмари.

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив неймовірно чіткі знімки туманності Кінська Голова, також відомої як Барнард 33. Про це повідомляє Space.com.

Нові зображення показують туманність Кінська Голова як турбулентні хвилі газу, що піднімаються із західного боку Оріона B, зореутворюючої молекулярної хмари, розташованої на відстані 1300 світлових років від Землі в сузір’ї Оріона.

За словами вчених, туманність утворилася з міжзоряної хмари матерії, що колапсувала, і світиться тому, що її освітлює сусідня гаряча зірка. Газові хмари, що оточують Кінську Голову, вже розсіялися, але стовп складається з товстих згустків матеріалу, який важче піддається ерозії.

За оцінками астрономів, Кінська Голова проіснує близько п’яти мільйонів років, перш ніж розпадеться.

Кінська Голова — це туманність, що складається з хмари іонізованого газу, підсвіченого зсередини молодими гарячими зірками. Загальна маса космічного об’єкта відповідає 250 масам Сонця. Свою назву туманність отримала через те, що одна з її частин візуально нагадує голову коня.

 ESA/WEBB, NASA, CSA, K. MISSELT (UNIVERSITY OF ARIZONA) AND A. ABERGEL (IAS/UNIVERSITY PARIS-SACLAY, CNRS)  

Раніше повідомлялося, що астрономи виявили величезну чорну діру, яка утворилася в результаті вибуху зірки всього за 2 000 світлових років від Землі.

Hubble показав спіральну галактику в сузір’ї Апуса

Джерело