Світла не буде по кілька днів: у ДТЕК повідомили про вкрай складну ситуацію

Близько 40% споживачів в Україні зараз без світла. І коли ситуація зміниться, поки сказати неможливо.

Масштабні руйнування енергетичних об’єктів України, завдані Росією 15 та 17 листопада, можуть призвести до відключень електроенергії на кілька днів і «планових включень» у деяких районах лише на кілька годин. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі каналу ICTV.

«Ситуація дуже складна. Вона контрольована поки що, але складна. Росіяни завдали серйозної шкоди об’єктам передачі – підстанціям, які передають електроенергію з одного району в інший, через які живляться багато областей у центрі й на заході.

Було влучання в одну з теплоелектростанцій, яка перестала працювати через пошкодження. Зараз ситуація така, що по всій країні застосовуються графіки аварійних відключень, деякі області дуже суттєво обмежуються…», — зазначив він.

Частково споживачів заживили, але суттєво зменшити обсяги відключень поки неможливо.

Близько 40% споживачів в Україні зараз без світла. І коли ситуація зміниться, поки сказати неможливо.

Частково відновлювальні роботи вже розпочалися, але подекуди ще розбирають завали, часом зруйновано обладнання, у деяких випадках треба розмінувати територію.

За словами Сахарука, відключення електроенергії може тривати дні.

«Це дні. Ми зараз будемо, на жаль, говорити не про планові відключення електроенергії, а про планові включення в деяких регіонах, а їх багато. На жаль, кількість годин, протягом яких будуть ці планові включення, – дві-три години, максимум», — додав він.

Джерело