Суміш алкоголю й енергетиків погіршила розумові здібності щурів

Вживання суміші алкоголю й енергетиків у підлітковому віці погіршило розумові здібності щурів, коли вони підросли. Водночас спершу вживання цих напоїв мало позитивний вплив на розвиток нервових клітин, хоча такий ефект тривав недовго. Отримані результати ще потрібно перевірити на людях, але вони вже підкреслюють ризики вживання алкоголю й енергетиків у підлітковому віці. Стаття опублікована у Neuropharmacology.

GIPHY

Чим зашкодило щурам вживання алкоголю й енергетиків?

Науковці давали щурам-підліткам алкоголь, енергетики або їх суміш у кількості, еквівалентній дозам, які споживає молодь на вечірках. Одночасне споживання алкоголю та енергетиків щурами спичинило в них порушення в гіпокампі — ділянці мозку, відповідальній за пам’ять і навчання, що пізніше спричинило погіршення розумових здібностей у дорослих тварин. Таким чином, науковці довели, що вживання суміші алкоголю та енергетиків у підлітковому віці завдає як фізіологічної, так і психологічної шкоди дорослим особинам.

Чим ще шкідливий алкоголь

🍷 Виявилося, що вживання алкоголю в еквіваленті 600 грамів вина на тиждень було пов’язаним з накопиченням у мозку заліза та погіршенням когнітивних здібностей у британців.

🤏 Утім, навіть малі дози алкоголю не є безпечними для мозку: помірне випивання спричинило структурні зміни як у білій, так і в сірій речовині мозку.

🧠 Можливо, це стоїть і за зниженою здатністю до емпатії в людей, які надмірно випивають. Виявилося, що їм треба докладати більше зусиль, щоб поспівчувати іншим людям.

🥃 Вживання алкоголю також назвали безпосереднім чинником появи раку стравоходу, органів голови та шиї. У 2020 році з його вживанням пов’язали появу 700 тисяч випадків раку.

Джерело