США вивели на орбіту розвідувальний супутник

Фото: ULA Запуск ракети-носія Delta IV Heavy з авіабази Ванденберг

Роздільна здатність апаратури супутника KH-11 останньої модифікації становить приблизно 15 см.

У США провели успішний запуск важкої ракети-носія Delta IV Heavy, яка вивела на орбіту секретний супутник NROL-91 на користь Національного управління військово-космічної розвідки США. Про це повідомила компанія United Launch Alliance (ULA) у ніч на неділю, 25 вересня.

Запуск здійснено з авіабази Космічних сил США Ванденберг у штаті Каліфорнія. Він став уже 153 за рахунком для ULA, яка є спільним підприємством корпорацій Boeing та Lockheed Martin. Усі запуски на 100% успішні.

Відомості про супутника засекречено. Але за наявними даними, на еліптичну орбіту вивели черговий розвідувальний супутник типу KH-11 Key Hole (Замкова свердловина) з оптико-електронною апаратурою. Основне завдання супутника розміром з автобус і вагою 1,9 тонни полягає у передачі розвідувальній спільноті США у реальному режимі часу зображень із ультрависокою роздільною здатністю.

Роздільна здатність апаратури супутника KH-11 останньої модифікації становить приблизно 15 см. Його головне дзеркало має діаметр 2,4 метри – таке саме, як на американському космічному телескопі Hubble, який свого часу був створений компанією Lockheed Martin якраз на основі розвідувального супутника KH -11. За розмірами він також нагадує Hubble та має довжину 19,5 метрів, діаметр – близько 3 метрів.

Тепер у складі американського орбітального угруповання є шість важких супутників типу KH-11. Вартість кожного апарату складає близько $2 млрд.

Нагадаємо, 4 серпня компанія Rocket Lab здійснила успішний запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником NROL-199 на борту.

США запустять супутники для стеження за гіперзвуковою зброєю

Джерело