США планують різко збільшити мита на імпортовані з Китаю електромобілі й сонячні панелі — АР

Уряд Сполучених Штатів планує наступного тижня різко підвищити мита на імпортовані з Китаю електромобілі, напівпровідники, медичні засоби, а також сонячні панелі й інше обладнання «зеленої» енергетики.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на власні джерела в адміністрації США повідомляє АР.

Зазначається, що нові тарифи можуть бути оголошені у вівторок, 14 травня. При цьому, наприклад, ввізні мита на китайські електромобілі зростуть учетверо — з нинішніх 25% до 100%, тобто збільшать вартість китайського електрокара на ринку США вдвічі.

Такий крок американського уряду пов’язаний із проблемою «надлишкових потужностей» Китаю з виробництва електромобілів та іншої продукції, які можуть становити загрозу робочим місцям і нацбезпеці США.

Розвинені промислові країни, включаючи Сполучені Штати та їхніх європейських союзників, побоюються, що хвиля дешевого китайського експорту в зазначених групах товарів переповнить їхні ринки і завдасть значної шкоди місцевим виробникам.

Підвищені мита також мають певну політичну мету перед листопадовими президентськими виборами у США. І президент Джо Байден, і його ймовірний суперник Дональд Трамп обіцяють виборцям, що будуть жорсткими стосовно Китаю, другої за величиною економіки світу після США і їх геополітичного суперника.

Адміністрація Байдена визначила свою політику як «конкуренцію з Китаєм, а не конфлікт», і реалізовує стратегію, в основі якої державна фінансова підтримка для залучення приватних інвестицій у нові виробництва й передові технології у США при одночасному обмеженні продажів Китаю мікросхем та іншого обладнання.

Трамп відстоює запровадження великих мит проти Китаю для зменшення дефіциту торгового балансу США з цією країною і критикує уряд Байдена за недостатні зусилля з протидії Пекіну, що загрожує американським заводам втратою багатьох робочих місць.

Як повідомляв Укрінформ, міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що адміністрація президента Джо Байдена не допустить, щоб потік дешевого китайського імпорту знищив нові галузі американської економіки, такі як електромобілі та обладнання для поновлювальної «зеленої» енергогенерації.

Джерело