Справу митрополита Павла, котрий виправдовував російську агресію, направили до суду — Події

Справу митрополита Павла, котрий виправдовував російську агресію, направили до суду - Події

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Правоохоронці направили до суду обвинувальний акт щодо колишнього митрополита УПЦ Московського патріархату та намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя) за виправдання збройної агресії РФ проти України. Про це повідомляє Служба безпеки України.

– За матеріалами СБУ, митрополит звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від своїх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно») та ч. 3 ст. 436-2 («Виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене посадовцем повторно»). Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі із конфіскацією майна, — розповіли правоохоронці.

Як встановило слідство, митрополит неодноразово привселюдно заперечував існування України як суверенної держави. Також він називав російську збройну агресію проти України «громадянським конфліктом», який триває з 2014 року. Ініційована СБУ судова лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.

Митрополит перебував під вартою з 14 липня після того, як йому оголосили нову підозру за двома статтями: заперечення збройної агресії РФ та порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно. 1 квітня СБУ вручила підозру Павлу (Лебедю) за двома статтями: розпалювання міжрелігійної ворожнечі та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію. Тоді колишній намісник Києво-Печерської лаври був під домашнім арештом.

14 серпня митрополита Павла терміново госпіталізували до кардіологічного відділення однієї з лікарень міста Києва, проведено оперативне втручання. Представники УПЦ МП пізніше уточнили, що Павлу Лебедю зробили хірургічну операцію на судинах серця. 7 серпня його адвокат повідомив, що митрополита Павла випустили з-під варти. Заставу в розмірі 33,3 млн грн за нього внесли близько 1000 парафіян. У СБУ наголосили, що звільнення з-під варти не означає закриття справи щодо священнослужителя УПЦ МП.

Джерело