Спадкове або вроджене: новонароджених безкоштовно перевірять на 21 рідкісне захворювання

В Україні новонароджених безкоштовно перевірятимуть на 21 захворювання.

Із жовтня в Україні ввели безкоштовний неонатальний скринінг новонароджених на 21 спадкове захворювання. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Раніше новонароджених українців безоплатно перевіряли на 4 спадкові хвороби – гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. А вже з жовтня загальна кількість орфанних метаболічних хвороб, які включені до скринінгу новонароджених в Україні, складає 21 захворювання», — зазначив він.

За інформацією міністра, забір крові проводять у перші 48-72 години життя немовляти та передають на дослідження до створених сучасних центрів неонатального скринінгу. Якщо в немовляти раптом виявлено відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.

«Така діагностика врятує багато життів нашого майбутнього покоління, не кажучи вже про його якість життя, адже рання діагностика – майже завжди головний крок для найефективнішого лікування», — підкреслив Ляшко.

Він зазначив, що скринінг – це перший крок, а далі відбуватиметься формування мережі центрів орфанних захворювань, завершення переговорів щодо договорів керованого доступу.

«Як наслідок, очікуємо на зменшення ціни лікарських засобів від орфанних захворювань, перегляд та оновлення протоколів лікування від цього виду хвороб», — додав міністр.

Джерело