SpaceX запустила німецькі розвідувальні супутники

Фото: SpaceX Запуск ракети Falcon 9 у США

Космічні радари SARah-2 та 3 можуть надавати зображення високої роздільної здатності незалежно від часу доби та хмарності.

Американська SpaceX вивела на орбіту два супутники радіолокаційної розвідки для військових ФРН в межах місії SARah-2. Про це компанія повідомила у мережі Х (Twitter) у неділю, 24 грудня.

Ракета-носій Falcon 9 стартувала з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, а через півгодини компанія підтвердила виведення обох супутників на навколоземну орбіту.

SARah (Радар із синтезованою апертурою) – система військово-космічної розвідки Бундесверу, яка з урахуванням нинішнього запуску складатиметься з трьох радіолокаційних супутників, здатних отримувати зображення з роздільною здатністю 35-40 см. Термін експлуатації апаратів розрахований на 10 років.

Супутник SARah-1 було виведено на орбіту у червні 2022 року. Космічні радари SARah-2 та 3 оснащені пасивною параболічною антеною. Всі вони можуть надавати зображення високої роздільної здатності незалежно від часу доби та хмарності.

Угруповання прийде на заміну п’яти застарілим німецьким розвідувальним супутникам мережі SAR-Lupe, які працюють на орбіті з 2006 року. Вони забезпечували зображення роздільної здатності близько одного метра.

Раніше повідомлялося, що SpaceX вперше здійснить запуск безпілотного космоплану X-37B в інтересах Космічних сил США.

Росія вивела військовий супутник на орбіту

Джерело