SpaceX Ілона Маска знищить МКС

Фото: wikipedia.org NASA доручило SpaceX знищити МКС

Компанія SpaceX розробить і доставить апарат, призначений для безпечного сходу з орбіти МКС.

Компанія SpaceX американського мільярдера Ілона Маска отримала контракт від NASA на розробку корабля, який дозволить звести з орбіти Міжнародну космічну станцію (МКС). Про це повідомила пресслужба NASA.

Оголошений контракт має загальну вартість 843 мільйони доларів, включаючи запуск корабля. Однак це лише частина витрат, тому що потрібно буде також вилучити з МКС обладнання та екіпаж.   Зазначається, що SpaceX розробить і доставить апарат, призначений для безпечного сходу з орбіти МКС, мінімізуючи ризики для населених районів. Деорбітальний корабель має бути готовий до 2029 року, до запланованого виведення космічної станції з експлуатації у 2030 році.   NASA ініціювало тендер на створення деорбітального корабля у вересні 2023 року. Потреба в такому транспортному засобі пов’язана з рішенням вивести МКС з експлуатації, оскільки новіші, менші та приватні космічні станції вважаються більш придатними для майбутніх космічних досліджень.
  Міжнародна космічна станція почала будуватися в 1998 році, нею керують п’ять космічних агентств — США, Європи, Канади, Японії та Росії. Станція перебуває на орбіті близько 400 км над Землею, її вага перевищує 400 тонн. Через завершення терміну служби МКС планують «поховати» у Тихому океані.

Нагадаємо, на початку червня американська корпорація Boeing вперше запустила на МКС космічний корабель з астронавтами.

Астронавти МКС знайшли помідор, який був загублений у космосі

Джерело