Сортуй розумно: не викидайте в контейнери для ПЕТ-пляшок іншу пластикову тару!

Аби зменшити шкоду від використання пластику на довкілля, його потрібно відправляти на переробку. Для цього у Рожищі встановлені спеціальні контейнери для збору ПЕТ-пляшки – зручної тари, яку ми найчастіше використовуємо у побуті.

Пластик – найпоширеніший штучний матеріал на планеті і водночас лідер сміттєвого рейтингу. Пластикові вироби розкладаються сотні років, виділяючи токсичні речовини, які мають негативний вплив як на здоров’я людини, так і на навколишнє середовище.

ПЕТ-пляшка призначена для одноразового використання. Після миття гарячою водою у захисному шарі пляшки з’являються мікротріщини і у рідину, для зберігання якої ми повторно використали пластикову пляшку, потрапляють шкідливі речовини. Постійне споживання рідин з таких пляшок може викликати різні захворювання, навіть онкологічні. Тому перш, ніж використати ПЕТ-пляшку повторно чи придбати молоко на базарі у такій пляшці, згадайте про небезпеку для вашого здоров’я.

Щодо утилізації цієї тари, на жаль, як показує досвід, у нас поки що відсутня культура сортування сміття. Адже у ящики, які призначені лише для ПЕТ-пляшки, люди викидають, що бачать — пластикові відра і пластикові пляшки від молока та йогуртів, з-під побутової хімії, дезодоранти, пластикові труби, дитячі іграшки, целофанові пакети тощо. А цього категорично робити не слід. Оскільки ці контейнери передбачені для викидання лише ПЕТ-пляшок, тобто з-під газованих солодких напоїв, пива, олії та оцту.

Також важливо, щоб мешканці міста розуміли, якщо викинути в бак дволітрову пластикову пляшку цілою — вона займе багато місця, тому перш ніж викинути ПЕТ пляшку, її треба стиснути і зменшити в об’ємі. Так наявні по місту контейнери мають змогу вмістити до 4-5 разів більше пляшок.

Ми повинні навчитися сортувати сміття, аби збільшити обсяги його вторинної переробки, інакше потонемо у сміттєзвалищах та стихійних смітниках. І починати кожен має з себе!

Джерело