Соматотропін – що варто знати перед покупкою?

Соматотропін – це штучний аналог гормону зросту, який виробляється організмом людини. Недостатня кількість гормону призводить до передчасного старіння організму, тому спортсмени досить часто додають соматотропін в курс. До речі, соматотропін ціна  така, що робить препарат доступним для багатьох, тому з купівлею гормону проблем не виникає.

Коли прийом Соматотропіну є доцільним?

Звісно, омнітроп купити може кожен, але потрібно правильно приймати його. Лише за цієї умови препарат допоможе досягти поставленої мети. Перш, ніж купувати препарат та починати його прийом, потрібно розібратися в його властивостях, щоб розуміти, коли прийом препарату є доцільним та потрібним.

Коли в організмі недостатньо гормону зросту, на це вказують певні сигнали. Саме вони є основними показниками до початку соматотропінового курсу:

 • надмірне потовиділення;
 • остеопороз;
 • зниження росту волосся;
 • поява схильності до гіпоглікемії;
 • м’язова слабкість;
 • прискорений або уповільнений ріст у дітей.

Для того, щоб чітко розуміти обов’язковість прийому, варто пройти обстеження у лікаря. Саме лікар повинен спочатку поставити діагноз, після чого призначити лікування із застосуванням Соматотропіну.

Які позитивні ефекти від прийому гормону?

Соматотропін досить популярний у представників бодібілдингу, важкої атлетики та інших видів спорту, так як дає змогу створити тіло мрії – відбувається розвиток рельєфу, покращуються загальний стан організму, витривалість, додається сили.

Сам по собі соматотропін не впливає на організм. Він спонукає вироблення інсуліноподібних факторів росту, які впливають на м’які та кісткові тканини.  Прийом препарату дозволяє досягти потрібних результатів, серед яких:

 • зміцнення імунітету, кісток, сухожилля та суглобів;
 • прискорення процесу відновлення після травм, скорочує реабілітацію;
 • стимуляція гіпертрофії та гіперплазії м’язів;
 • покращення мінералізації кісткової тканини;
 • покращення кровопостачання, стану волосся та шкіри;
 • підвищення мозкової діяльності, а також фізичної витривалості спортсмена;
 • зниження ризику появи серцево-судинних захворювання та підвищення «поганого» холестерину;
 • прискорення спалення жиру (але за умови притримання дієти та фізичних навантажень);
 • недопущення руйнування м’язового протеїну;
 • перешкоджання розвитку остеопорозу.

Спортсмени часто купають соматотропін через відсутність «відкату» після завершення курсу, а після курсу немає необхідності починати після курсову терапію.

Препарат не перешкоджає продукції статевого гормону, не викликає гінекомастію, як багато інших стероїдів.

Як правильно приймати Соматотропін?

Лише за цієї умови правильного прийому препарату можна досягти поставленої мети. Тривалість курсу складає від 3 місяців до півроку. Дозування розраховується на основі стану організму та мети, якої варто досягти. Рекомендованою дозою за добу є 10 МЕ, її варто поділити на дві ін’єкції по 5МЕ.  Для представників силових видів спорту дозування можна збільшити (але лише з дозволу лікаря).

Щоб підготувати ін’єкцію та правильно поставити укол, варто виконати кілька етапів:

 1. Порошок потрібно розвести необхідною кількістю рідини для ін’єкцій.
 2. Зачекати до повного розчинення порошку та набрати рідину в шприц.
 3. Обрати місце для ін’єкції. Найбільш оптимальним варіантом є живіт на відстані 6-8 см від пупка в ліву або праву сторону.
 4. Затримати місце ін’єкції пальцями та  під кутом ввести ін’єкційний шприц в шкіру. Такий спосіб дозволяє препарату швидко потрапити до крові.

Варто притримуватися стерильності під час приготування розчину та ставлення ін’єкцій. Колоти Соматропін потрібно тоді, коли рівень інсуліну в крові найнижчий – вранці до прийому їжі, під час або після інтенсивних тренувань. Якщо тренування в певні дні не проводяться, препарат потрібно колоти приблизно через 1,5-2 години після обіду.

Якщо Соматотропін призначено для «сушки» тіла, добове дозування знижується до 3-4МЕ.  Через 3-4 години після введення препарату в організм Соматотропін починає діяти – це є піковою кількістю. Далі протягом 8-10 годин концентрація препарату в організмі знижується, через що рекомендовано ставити ін’єкцїі двічі на добу.

Самостійне призначення препарату, коригування дозування або його відміна можуть вплинути на стан здоров’я та привести до негативних наслідків. Іноді виправити побічні ефекти неможливо. Саме тому потрібно відповідально ставитися до власного здоров’я, навіть якщо у вас є досвід прийому подібних препаратів, та звернутися до лікаря перед початком курсу.