Скасування Господарського кодексу: Комітет ВР рекомендував схвалити законопроект Руслана Стефанчука

Законопроектом вносяться зміни до Цивільного кодексу, визнається таким, що втратив чинність, Господарський кодекс, запроваджується перехідний період на 7 років для поступового припинення «підприємств» та їх перетворення у господарські товариства.

На засіданні 31 жовтня Комітет з питань економічного розвитку розглянув проект Закону про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період (реєстр. №6013), який представив його автор Руслан Стефанчук.

Положення законопроекту «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» спрямовані на удосконалення корпоративного управління в юридичних особах, заснованих на державній і комунальній власності, на підвищення  інвестиційної привабливості країни, запровадження ефективних механізмів контролю за використанням об’єктів державної та комунальної власності, а також на усунення суперечностей між Цивільним кодексом України та актами спеціального законодавства.

Вищезазначеним законопроектом вносяться зміни до Цивільного кодексу України, визнається таким, що втратив чинність, Господарський кодекс України, запроваджується перехідний період на сім років для поступового припинення «підприємств» та їх перетворення у господарські товариства, вносяться зміни до низки спеціальних законів з метою приведення їх у відповідність до Цивільного кодексу України.

«У проекті Закону враховано кращі практики корпоративного управління, зокрема в частині визначення обов’язків посадових осіб юридичних осіб, замінено поняття «право господарського відання» та «право оперативного управління» на зрозумілі та передбачувані приватноправові конструкції користування (оренди) та управління чужим майном, введено до цивільного законодавства України ефективні і ринкові механізми контролю за володінням та управлінням об’єктами права державної та комунальної власності з боку новоутворених товариств і установ», — зазначили у Комітеті. 

За результатами обговорення народні депутати України — члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти у першому читанні, прийняти за основу з використанням частини першої та другої статті 116 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», зокрема  продовжити  наполовину строки подання пропозицій та поправок до зазначеного законопроекту.

Раніше ми писали, що Руслан Стефанчук вніс законопроект про відміну Господарського кодексу та наведення ладу у підприємницькій діяльності.

Джерело