Шмигаль закликав українців заощаджувати електрику взимку і вчасно платити комуналку

Кожен із нас може зробити свій внесок в енергетичну стійкість держави. Наприклад, максимально змістити побутове та промислове споживання електроенергії на нічні години, — Денис Шмигаль.

Цей опалювальний сезон буде найскладнішим в історії України. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 4 жовтня.

Прем’єр-міністр відзначив, що завдяки роботі атомних електростанцій Україна має достатній ресурс для забезпечення країни електроенергією. Інтеграція до європейської енергосистеми ENTSO-E також дозволяє Україні в разі потреби отримати допомогу від європейських партнерів.

«Без Запорізької АЕС енергосистема України в зимовий період працюватиме з максимальним навантаженням. Але кожен із нас може зробити свій внесок в енергетичну стійкість держави. Наприклад, максимально змістити побутове та промислове споживання електроенергії на нічні години. Такі прості речі дають величезний сумарний ефект і допомагають країні з найменшими втратами пройти складний зимовий період», — сказав Шмигаль.

Він додав, що Україна продовжує роботу з партнерами щодо демілітаризації Запорізької атомної електростанції та створенням навколо неї 30- кілометрової безпечної зони. За умови демілітаризації ЗАЕС Україна, як зауважив Прем’єр-міністр, матиме більше можливостей для балансування власної енергосистеми та навіть зможе продовжувати експорт електроенергії до Європи.

«Дуже важливо також, за можливості, вчасно сплачувати за отримані комунальні послуги, за світло, газ, тепло, воду. У разі несплати населенням, це вимушено буде компенсувати бюджет, відволікаючи фінансовий ресурс від підтримки ЗСУ», — зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що наша країна не раз демонструвала єдність, тому економія енергоресурсів цієї зими — так само внесок кожного українця в перемогу над ворогом.

Джерело