А складатиметься вона зі спеціалістів гуманітарного відділу Рожищенської міської ради та депутатів. Таке рішення прийняли обранці громади під час пленарного засідання 47-ої чергової сесії.
Тривалим та дискусійним виявилося обговорення питання про стан закладів культури та раціональне використання об’єктів комунальної власності закладів культури.
Виступаючи перед присутніми, начальник гуманітарного відділу Ігор Кузава наголосив, що останнім часом з року в рік спостерігається чітка тенденція до зростання частки видатків місцевого бюджету громади на духовний та фізичний розвиток громади. Так у 2021 році вона склала 4,81 відсотка, у 2022 році — 4,9 відсотка, а у 2023 році 5,24 відсотка. При цьому майже всі виділені на культуру кошти є видатками споживання, адже витрачаються на утримання приміщень і виплати зарплат працівникам. Разом з тим низький рівень матеріально-технічного забезпечення цих закладів не відповідає сучасним інтересам дітей та молоді громади та розвитку культури в цілому.
Особливо гостро стоїть питання закупівлі апаратури, що потребує великих коштів. Відсутність сучасного оснащення впливає на якість та перелік послуг, які можуть надавати заклади культури всередині громади або за її межами.
У більшості закладів культури через нерозвинений ринок платних послуг власні надходження або відсутні взагалі, або є незначними, через низький попит на ті платні послуги, які надаються ними. Аварійний стан більшості сільських осередків культури потребує капітальних вкладень. А такі витрати є непомірно великими для бюджету Рожищенської міської ради станом на поточний бюджетний рік. Гуманітарний відділ при залученні експертів напрацював орієнтовну концепцію заходів щодо трансформації галузі культури.
Деякі депутати категорично висловилися щодо представленої концепції, адже виступають проти оптимізації сільських осередків культури та створення центрів культурних послуг.
«90 відсотків клубів у селах потребують ремонту, не мають санітарних умов, аби забезпечити надання культурних послуг, а покращення їх стану за нинішніх умов — це непідйомне навантаження на місцевий бюджет. Тож маємо вирішувати це питання, шукати шляхи, приймати рішення», — наголосив, звертаючись до депутатів, міський голова Вячеслав Поліщук.
Тому аби провести аналітику стану галузі культури на сьогоднішній день та напрацювати план заходів щодо підвищення якості надання послуг та раціонального використання об’єктів комунальної власності закладів культури вирішили створити спеціальну робочу групу.
Залиште відповідь