Шимпанзе полікували біль у животі лікарськими рослинами

Диких шимпанзе помітили за вживанням лікарських рослин, коли ті мали рани чи ознаки захворювань кишечника. Більш того, у лабораторному дослідженні зразки цих рослин показали сильну антибактеріальну дію, навіть проти стійких до антибіотиків бактерій. Можливо, запозичивши способи лікування у шимпанзе, науковці створять більш ефективні лікарські засоби і для людей. Результати дослідження опублікували в журналі PLOS One.

Чим і від чого лікувалися шимпанзе?

Науковці спостерігали за шимпанзе в лісах Уганди, фіксуючи за зразками калу та сечі появу в них запальних процесів у кишечнику, а також споживання рослин, незвичних для раціону цих тварин. Їм вдалося зафіксувати дев’ять видів рослин, які споживали саме хворі тварини.

Далі в лабораторії науковці отримували екстракти цих рослин і тестували їхню антибактеріальну та протизапальну дію. 88 відсотків рослинних екстрактів мали виражену антибактеріальну дію, серед них найпотужнішими виявилися екстракти деревини двох місцевих рослин. Вони ефективно пригнічували ріст шкідливих бактерій, таких як патогенний штам кишкової палички та золотистий стафілокок, який викликає отруєння та є стійким до антибіотику пеніциліну. Екстракти одного з дерев та поширеного виду папороті виявляли також протизапальну дію на культурах клітин.

  • Шимпанзе не перші примати, яких помітили за самолікуванням. Раніше науковцям вдалося зафіксувати, як самець суматранського орангутана полікував собі рану на обличчі лікарськими рослинами

Джерело