Секретний китайський космічний літак вивів на орбіту невідомий об’єкт

Фото: gettyimages.com Китай вивів на орбіту загадковий об’єкт

Цей об’єкт міг бути розгорнутим субсупутником або частиною апаратного забезпечення. Ще одним поясненням може бути випробуванyя маневру на зближення і повторне захоплення.

Китайський багаторазовий космічний літак Shenlong випустив на орбіту Землі черговий невідомий об’єкт.Щодо нього існує кілька припущень, повідомляє SpaceNews.

Зазначається, що новий об’єкт невідомого походження був внесений у каталог як 59884 (міжнародний номер 2023−195G) групами інформування Космічних сил США,

Джонатан Макдауелл, астроном із Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики, зазначив, що це міг бути субсупутник.

«Цей об’єкт міг бути розгорнутим субсупутником або частиною апаратного забезпечення, викинутого до завершення місії та сходу з орбіти (під час першого польоту космічного літака зробили щось подібне). Буде цікаво побачити, чи літак маневрує, чи приземлиться незабаром», — зазначив він у соцмережі X.

Іншим можливим поясненням є те, що космічний літак випустив об’єкт для випробувань маневру на зближення і повторне захоплення. Схожу поведінку фіксували під час його другого польоту у 2022 році, який тривав на орбіті Землі 276 днів.

Китай зберігає сувору таємницю навколо космічного корабля, не надаючи його зображень або описів. Наразі Shenlong виконує свою третю місію. Вона стартувала 14 грудня 2023 року. Зафіксований нині об’єкт не перший з тих, що Shenlong викинув під час цієї місії. Лише через чотири дні після грудневого запуску роботизований космічний літак перемістив на орбіту Землі шість таємничих об’єктів.

Нагадаємо, наприкінці травня китайська компанія Galactic Energy запустила в космос чотири супутники.

Китайський космічний апарат вперше сів на зворотному боці Місяця

Джерело