СБУ повідомила про підозру соратниці Путіна Валентині Матвієнко, яка народилася в Шепетівці — Події

СБУ повідомила про підозру соратниці Путіна Валентині Матвієнко, яка народилася в Шепетівці - Події

Фото: t.me/SBUkr/12028

Служба безпеки задокументувала нові злочини з боку голови ради федерації федеральних зборів РФ Валентини Матвієнко, яка сприяє російській війні проти України. Вона входить до найближчого кола соратників Путіна та санкціонувала повномасштабне вторгнення РФ. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Матвієнко підписала рішення верхньої палати російського парламенту про введення військ країни-агресора на територію нашої держави. Крім того, посадовиця погодила ратифікацію угод щодо «приєднання» тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до складу РФ.

— Наразі встановлено, що Матвієнко координує поширення кремлівського режиму на цих територіях України під виглядом їхньої інтеграції в «законодавче поле» Росії. Також вона продовжує публічно поширювати фейки про Сили оборони нашої держави та ситуацію на фронті, — йдеться у повідомленні.

Вступаючи на російському телебаченні, Валентина Матвієнко заперечує існування України як суверенної держави і закликає до її повного захоплення. Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності фігурантки проти України.

Слідчі заочно повідомили Матвієнко про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України — ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Раніше Матвієнко отримала заочну підозру ще за двома статтями Кримінального кодексу України. Серед яких – підбурення до розв’язання та ведення агресивної війни. Оскільки зловмисниця перебуває на території РФ, тривають комплексні заходи для її притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Секретар РНБО Олексій Данілов відповів голові Радфеду РФ Валентині Матвієнко, яка запропонувала переговори «уже зараз і сьогодні» , запропонувавши їй подумати «про покаяння і лінію захисту в Гаазі». Валентина Матвієнко народилася 1949 року у Шепетівці, що на Хмельниччині. До 18 років вона проживала в Україні, закінчила тут школу та черкаське медучилище. Згодом переїхала у Ленінград (тепер — Санкт-Петербург).
Джерело