Розкрадання коштів кіностудії О. Довженка: повідомлено про підозру двом особам

Повідомлено про підозру колишнім інженеру держпідприємства та гендиректору приватної компанії.

30 вересня прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами НАБУ повідомлено про підозру у розкраданні понад 4,4 млн гривень коштів ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» колишньому головному інженеру державного підприємства та колишньому генеральному директору приватної компанії.

«У рамках досудового розслідування встановлено, що в листопаді 2018 року ДП «Кіностудія ім. О. Довженка» оголосило відкриті торги із закупівлі телевізійного та аудіовізуального обладнання. Переможцем у тендері стала наперед визначена компанія, з якою було укладено договір, що не передбачав санкцій за порушення термінів постачання обладнання.

За умовами договору обладнання для кіностудії мали поставити до кінця 2018 року, проте фактично кіностудія отримала частину обладнання лише у квітні 2019 року. Незважаючи на це, головний інженер посприяв у тому, щоб держпідприємство сплатило приватній компанії усю суму коштів, передбачену умовами договору. Як наслідок, кіностудією за непоставлене обладнання було сплачено понад 4,4 млн гривень.

На сьогодні дії головного інженера та гендиректора приватної структури кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування триває», — повідомили у пресслужбі САП.

Джерело