Росіяни вивозять тварин із заповідника Асканія-Нова на територію Криму та РФ — Події

Росіяни вивозять тварин із заповідника Асканія-Нова на територію Криму та РФ - Події

Фото: Вікіпедія

Російські окупанти масово вивозять тварин із заповідника » Асканія-Нова «, що на Херсонщині, на територію тимчасово окупованого Криму та Росії. Про це повідомив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський в ефірі «Еспресо».

— Із тимчасового окупованого Криму до заповідника «Асканія-Нова» приїхав представник РФ Олег Зубков, який нібито займається тваринами. Вони вивозять тварин у бік Криму та на територію РФ. Вони про це відкрито заявляють, і це постійний процес. Окупанти називають це обміном фонду, – заявив чиновник. — Нібито окупанти також завозили тварин до заповідника «Асканія-Нова» з території РФ. Втім, ми не маємо підтвердження такої інформації. Те, що окупанти вивозили тварин з «Асканії-Нової» до Криму і не лише, ми маємо підтвердження. Тому мародерити наші тимчасово окуповані території вони продовжують.

Асканія-Нова знаходиться в окупації з першого дня російського вторгнення в Україну. 11 липня 2022 року росіяни призначили свого «директора». У відповідь поліція розпочала кримінальне розслідування за статтею, пов’язаною з порушенням законів та звичаїв війни.

5 грудня 2023 року стало відомо, що з біосферного заповідника «Асканія-Нова» росіян вивезли представників червонокнижних та зникаючих видів тварин. 6 листопада Центр національного спротиву заявив, що російські окупанти вивезли тварин із заповідника «Асканія-Нова» до краснодарського «Сафарі-парку».

 

Джерело