Рятувальники застерігають громадян бути обережними під час святкування Водохреща

Напередодні свята Водохреща, яке православні віряни святкують 6 січня, рятувальники Конотопського району провели профілактичну акцію, нагадуючи мешканцям району про потенційну небезпеку купання в холодній воді та надаючи поради щодо уникнення трагічних наслідків.

Традиційно купання в ополонці вдень Водохреща є важливою частиною християнського обряду, що символізує очищення від гріхів. Однак така діяльність може бути небезпечною для здоров’я, і тому дотримання правил безпеки стає важливим.

Правила безпечного купання у Водохреща:

  1. Не купайтеся у випадку хвороби. Купання в холодній воді може негативно вплинути на ваше здоров’я, особливо при наявності гострих або хронічних захворювань.
  2. Не пірнайте на самоті. Завжди обирайтеся в водойму у присутності інших людей, які можуть надати допомогу в разі потреби.
  3. Використовуйте спеціально обладнані місця. Вибирайте ополонки, які розташовані в безпосередній близькості від берега і мають безпечний вхід.
  4. Уникайте пірнання з головою. Занурюйтеся у воду повільно, щоб уникнути різкого перепаду тиску.
  5. Не затримуйтесь у воді довше кількох секунд. Триразове занурення зазвичай займає не більше хвилини.
  6. Одягайтеся в сухі речі і тепло. Це допоможе уникнути переохолодження.
  7. Випийте гарячий напій після купання. Це допоможе відновити тепло.
  8. Утримуйтесь від споживання алкоголю перед купанням. Алкоголь може підвищити ризик переохолодження.

Державна служба з надзвичайних ситуацій нагадує, що купання в холодній воді є протипоказаним для осіб із гострими та хронічними захворюваннями. Особливу увагу слід приділяти безпеці дітей, і їх купання та перебування поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків !

Бережіть себе!

Джерело