Рація – це зручний, портативний прилад для оперативного зв'язку з одним опонентом чи групою людей на відносно невеликій території. Це технічно складні пристрої, які стають актуальними на виробництві, під час туристичного походу або при виконанні військових операцій. Представники компанії A-Radio відзначають, що рації надають якісний зв'язок на будь-якій місцевості незалежно від наявності покриття мобільних операторів, перепадів місцевості та фізичних перешкод.
Різновиди портативних рацій
На ринку представлено колосальний асортимент моделей, які відрізняються за розмірами, формою, функціями та ціною. Все це створює певні труднощі для недосвідченого користувача. Щоб не помилитися при виборі, потрібно ознайомитися з найбільш затребуваними моделями представленими на цій сторінці — https://a-radio.com.ua/portativnye-radiostantsii/. Крім того, потрібно знати, що всі рації поділяються на три основні типи, які мають свої особливості переваги та недоліки.
Безліцензійні
Пристрої працюють у діапазонах частот LPD та PMR. За рахунок цього технічні параметри повністю відповідають вимогам регулюючих органів, що дозволяє безперешкодну експлуатацію. Вони мають невелику потужність, яка не перевищує показники 5 Вт.
Переваги:
-
прості у використанні та не потребують складних навичок;
-
не мають юридичного обмеження на території України та країн Європи.
-
працюють на акумуляторах або звичайних батареях у розмірі ААА або АА, актуально для польових умов, де немає можливості підзарядки.
Недоліки:
-
відносний невеликий радіус дії;
-
робочі частоти видає більшість електричного обладнання, що створює перешкоди;
-
небагато каналів для зв'язку в діапазоні PMR;
Такі пристрої не призначені для експлуатації у важких умовах. Найчастіше вони використовуються на підприємствах, заводах тощо.
Аматорські
Більш прогресивні пристрої, які мають ширший діапазон параметрів без програмування через ПК. Рації мають клавіатуру та дисплей, які займають більшу частину лицьової сторони девайсу.
Переваги:
-
дозволяють створити при невеликій потужності локальний зв'язок у діапазонах PMR або LPD, є можливість налаштування екстреного зв'язку за повної потужності на всіх доступних частотах;
-
широкі функціональні можливості роботи робить такі пристрої популярними серед радіоаматорів;
-
на таких пристроях можна змінювати антену, що дозволяє досягти необхідної ефективності.
Недоліки:
-
при використанні таких пристроїв слід враховувати вимоги законодавчих норм та правил, є обмеження щодо частот та потужності роботи;
-
використання такої рації потребує відповідних навичок, оскільки без комп'ютерного програмування просто збити налаштування та залишитись без зв'язку;
-
корпус має невисокий клас захисту від зовнішніх факторів.
Це цікаві та потужні прилади із широкою сферою застосування, але користувачі повинні мати відповідні навички.
Професійні
Надійні пристрої з високим ступенем захисту та широкими функціональними можливостями створені для застосування спецслужбами та військовими.
Переваги:
-
корпуси стійкі до механічних впливів, вологи, пилу та відповідають стандартам MIL-810;
-
програмування здійснюється через комп'ютер, через це неможливий випадковий збій у процесі експлуатації;
-
можна встановити різні конфігурації та параметри роботи;
-
висока потужність та широкий діапазон охоплення.
Такі прилади вимагають ліцензування та можуть використовуватись військовими та працівниками спецслужб для виконання поставлених завдань. Рації досить дорогі, але дуже якісні та потужні.
Залиште відповідь