Рак легені викликав раптову втрату зору на одному оці у жінки

Індійські лікарі описали випадок рідкісної форми раку легені, що призвела до раптової втрати зору на одному оці у 32-річної жінки. Жодних інших скарг та симптомів у пацієнтки не було. Лікарі називають це першим зафіксованим випадком, коли порушення зору було основним і єдиним проявом злоякісної пухлини легень у жінки середнього віку. Медики також наголошують на необхідності регулярних профілактичних оглядів у пацієнтів будь-якого віку. Про випадок розповіли у журналі Radiology Case Reports.

На рентгенівському знімку стрілкою показано злоякісну пухлину правої легені. Alok Pratap Singh / Radiology Case Reports, 2024

Що сталося з пацієнткою?

Жінка вперше звернулася до лікарів зі скаргою на втрату зору правого ока. У пацієнтки не було ні болю, ні почервоніння ока і взагалі жодних скарг на стан здоров’я, окрім раптової сліпоти. За словами пацієнтки, вона не палила, не вживала алкоголь та не мала жодних хронічних захворювань. При поверхневому огляді обидва ока були в нормі, проте після глибшого обстеження очного дна лікарі виявили пошкодження судин правого ока.

Шукаючи пояснення такого стану, лікарі комплексно обстежили жінку, але явні причини, такі як запалення, інфекція, аутоімунний процес не підтвердилися. Лише звичайна рентгенограма грудної клітини виявила невелике утворення в правій легені, яке лікар запідозрив у злоякісності. Для встановлення остаточного діагнозу жінці провели позитронно-емісійну томографію всього тіла, що виявила ураження метастазами майже усіх систем органів, включно з очима. Для подальшого лікування пацієнтку скерували до онколога.

Хоча, за словами лікарів, ураження очей, як ускладнення злоякісного процесу, трапляється у 10 відсотках усіх випадків раку, відомо лише про півсотні випадків, коли порушення зору були першим симптомом пухлини легені. Випадок пацієнтки є унікальним і тим, що окрім втрати зору, її нічого не турбувало. А молодий вік жінки підтверджує важливість регулярних профілактичних оглядів для пацієнтів незалежно від їхнього віку чи способу життя.

  • На користь профілактичних оглядів говорять і результати масштабного дослідження, яке охопило дані про 29 типів раку у 204 країнах світу. У ньому йдеться про те, що за останні 30 років кількість людей віком до 50 років, яким було діагностовано рак, збільшилася на 79 відсотків.

Джерело