Проведення ночей при світлі пов’язали з на 67 відсотків вищим ризиком діабету другого типу

Проведення ночей при світлі, наприклад, від екрана комп’ютера, пов’язали з на 67 відсотків вищим ризиком діабету другого типу, причому чим більше часу люди проводили вночі при світлі, тим більшим був ризик діабету. Науковці пояснюють це порушенням циркадних ритмів, а саме — погіршенням сну. Ці результати показують, що підтримання темряви у спальні протягом ночі може знизити ризик появи діабету другого типу. Дослідження опублікували в журналі The Lancet Regional Health – Europe.

На що вплинуло проведення ночей при світлі?

Дослідивши дані майже 85 тисяч добровольців, науковці виявили, що на збільшення ризику появи діабету другого типу вплинула не тільки більша тривалість, але і більша інтенсивність світла уночі. Причиною цього було порушення циркадних ритмів, які вплинули на вироблення інсуліну та обмін глюкози в організмі, що і є фактором ризику діабету. Тож науковці пропонують підтримувати темряву щонайменше в період між пів на першу ночі та шостою ранку, щоб зменшити цей ризик.

Чим ще може нашкодити поганий сон

📱 Вважають, що нічний режим може допомогти краще заснути, утім науковці показали, що він не впливає на якість та тривалість сну. Імовірно, він не допоможе й позбутися негативних ефектів недосипання.

🧑‍⚕️ Нерегулярний сон може збільшити ризик появи поганого настрою та депресії — такий висновок зробили науковці, простеживши за сном лікарів-інтернів.

👵 Недосипання протягом двох ночей змусили піддослідних почуватися на кілька років старшими, ніж вони були насправді. Особливо сильно ефект проявився у тих, хто звик прокидатися рано.

😴 Але знизити ризики смерті від серцево-судинних хвороб та онкології, пов’язані з поганим сном, може достатня фізична активність.

Джерело