Прикраси зі срібла: як правильно вибрати?

Прикраси – це аксесуар жінок та чоловіків, здатний доповнити будь-який образ, надати йому витонченості та завершеності.

Серед ювелірних прикрас найбільшою популярністю користуються вироби зі срібла та золота. Але, оскільки срібло набагато доступніше за вартістю, то і попит на нього набагато вище.

Срібло – це дорогоцінний м’який метал, що має величезну кількість унікальних властивостей, які досі повністю не вивчені вченими.

Як визначити срібні прикраси?

Виробники купують срібло оптом, але оскільки воно є м’яким матеріалом, то до нього додають інші домішки (мідь, титан, латунь та інше). Відсоткове співвідношення інших матеріалів та срібла суворо стандартизовано, тому у продажу можна знайти вироби 999, 925, 875, 830, 800 проби. Наприклад, виріб з маркуванням «925 проба» розшифровується як 92,5% срібла, решта — домішки. Чим більша кількість срібла, тим вища вартість.

Які срібні прикраси є?

Сучасні виробники ювелірних прикрас пропонують широке розмаїття різних моделей. Великий асортимент дозволяє вибрати виріб, який буде до душі. Серед найпопулярніших за останні кілька років можна виділити кільця, сережки, браслети та годинники. Срібні комплекти з Індії також широко користуються попитом серед представниць прекрасної половини людства.

Критерії вибору прикрас із срібла

Вибираючи срібний ювелірний виріб, слід спочатку переконатися в наявності проби. Найбільш оптимальною є 925 проба.

У 999 пробі міститься майже 100% дорогоцінного металу. З нього рідко виготовляють прикраси, частіше злитки.

Крім цього, ювелірний виріб повинен мати спеціальне тавро, яке підтверджує факт перевірки металу державою. Наявність паспорта у вигляді невеликої картонної бирки також є обов’язковою умовою.

Перед покупкою слід уважно оглянути застібки та інші дрібні елементи на наявність пошкоджень та дефектів.

Чому срібло темніє?

Чим більше добавок у сріблі, тим швидше воно темніє. Пов’язано це з реакцією з оксидом сірки, який знаходиться у повітрі та воді. Якщо обмежити контакт ювелірного виробу з киснем, можна уникнути його почорніння.

Рекомендації щодо догляду за срібними прикрасами

Для збереження привабливого зовнішнього вигляду, прикраси зі срібла слід регулярно протирати фланелевою серветкою, а також один раз на місяць промивати під проточною водою. Для зберігання рекомендується використовувати скриньку.

Способи, які допоможуть повернути початковий блиск срібним виробам:

  • Спеціальні засоби у вигляді спрею, пасти, вологих серветок.
  • Нашатирний спирт, розведений водою.
  • Зубна паста білого кольору.
  • Сода.

Біжутерія в інтернет-магазині чи срібні прикраси – що вибрати? І перший, і другий варіант має доступну вартість, широкий вибір моделей та тривалий термін експлуатації.