Причини та симптоми гастриту

Серед найпоширеніших захворювань ШКТ з яким звертаються пацієнти до центру “Лелека” є гастрит. Він супроводжується запаленням слизової оболонки, що проявляється у різних формах і має різні причини. За діагностику та лікування даного захворювання відповідає такий розділ медицини, як гастроентерологія. Якщо ви помітили в себе ознаки гастриту, рекомендуємо негайно відвідати лікаря, аби уникнути подальшої виразки шлунку.

Причини гастриту

За дане захворювання відповідають декілька факторів його появи: інфекції, нездоровий спосіб життя та деякі медичні стани.

  1. Helicobacter pylori. Бактерії, які стрімко проникають і розмножуються в шлунку викликаючи пошкодження тканин і запалення, яке супроводжується болем.
  2. Алкоголь. Зловживання алкогольними напоями призводить до пошкодження слизової оболонки шлунку і стрімкого розвитку гастриту.
  3. Стрес. Хронічна втома та перехвилювання викликають надмірне утворення кислоти, яка руйнує стінки шлунку викликаючи захворювання.
  4. Неправильне харчування. Споживання на регулярній основі жирної, смаженої та дуже гострої їжі призводить до пошкодження слизової оболонки й появі гастриту.
  5. Ліки. Приймання на постійній основі антибіотиків та нестероїдних протизапальних засобів викликають дане захворювання.

Для запобігання захворювання важливо враховувати всі фактори ризику та дотримуватись здорового способу життя.

Симптоматика гастриту

Зазвичай симптоми гастриту можуть варіюватися від легких до дуже тяжких і в будь-якому з цих випадків необхідно своєчасно звернутися до лікаря по допомогу.

  • Болі у верхній частині живота. Один із самих розповсюджених симптомів захворювання. Він може бути тупим й не проходити протягом тривалого часу.
  • Нудота. Якщо зранку, чи протягом дня ви відчуваєте нудоту або навіть блюєте це може свідчити про запалення слизової оболонки шлунку.
  • Здуття живота та відрижка. При порушеннях травлення даний симптом один із дзвіночків захворювання.
  • Печія. Неприємне печіння за грудиною або в області шлунку можлива ознака гастриту.
  • Втрата апетиту. На фоні постійного болю та запаленні слизової шлунку може бути часткова або повна втрата апетиту.

У разі виявлення та постановки діагнозу лікарем-гастроентерологом може бути призначена відповідна дієта та препарати. Пам’ятайте, що вчасне звернення до лікаря допоможе уникнути подальших більш серйозних ускладнень зі шлунково-кишковим трактом.