Представники семи закарпатських громад взяли участь у навчальному візиті на Волинь

У «U-LEAD з Європою» організували навчальний візит для представників громад Закарпаття та Львівщини у Волинську область. На Волині вони вивчали кращі практики територіальних громад у напрямку розвитку підприємництва та співпраці з місцевим бізнесом. Про це повідомили у регіональному офісі U-LEAD у Закарпатській області.

 

У навчальній поїздці від Закарпаття вбрали участь представники з Холмківської, Білківської, Горінчівської, Великолучківської, Дубівської, Колочавської, Костринської територіальних громад.

Мета цього візиту – на прикладі територіальних громад Волинської області ознайомити учасників із успішними практиками підтримки розвитку підприємництва у сільській місцевості та показати результати реалізації спільних соціальних проєктів.

Учасники поїздки відвідали три територіальні громади Волині – Нововолинську, Прилісненську та Устилузьку. У громадах вони оглянули роботу місцевих підприємств, індустріальних парків, фермерських господарств та комунальних підприємств.

«Для візиту були відібрані територіальні громади із схожими інтересами та напрямками економічної діяльності з громадами на Волині, які ділилися своїм досвідом. Зокрема це стосується діяльності сільськогосподарських підприємств та формату співпраці з ними, що є актуальним для громад Закарпаття, які також мають здобутки у цьому напрямку. Наше завдання було знайти «споріднені» територіальні громади, яким цікаво обмінюватися кращими практиками розвитку підприємництва на своїх територіях. На мою думку, навчальний візит виконав свою мету, а представники громад Закарпаття отримали новий досвід, який зможуть реалізувати в себе», – зазначає радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області Павло Рябоконь.

Відтак, в Устилузькій громаді презентували практичний кейс з розвитку підприємництва та самозайнятості в сільській місцевості. Окрім того розповідали про соціальні проєкти, які вдалося реалізувати в громаді завдяки злагодженій співпраці з місцевим бізнесом.

«Навчальні візити для нас є дуже актуальними, особливо зараз, коли дуже мало подібних заходів з обміну досвідом. Такі поїздки дозволяють наочно побачити успішні практики органів місцевого самоврядування та вивчити їхній досвід з різних напрямків. Ми змогли на певних прикладах побачити, як в громадах розвивають співпрацю з бізнесом та реалізовують спільні проєкти», – ділиться голова Горінчівської територіальної громади Михайло Калинич.

Делегація відвідала підприємства та фермерське господарство, які працюють на території Устилузької громади. Перша локація, на якій побували учасники візиту, це відокремлений підрозділ ТОВ «Луцька аграрна компанія». На підприємстві, використовуючи сучасне обладнання, вироблять власні комбікорми.  Загалом компанія вирощує птицю на 11-ти локаціях у 100 пташниках та входить в п’ятірку найбільших виробників курятини в Україні.

У с. П’ятидні представники громад ознайомилися з роботою ТОВ «П’ятидні», яке  є одним з найбільших агровиробників Волинської області та активно співпрацює з Устилузькою громадою над соціальними проєктами. Керівництво компанії поділилося результатами співпраці та планами на майбутнє.

Побували учасники візиту й на фермерському господарстві «Стара хата», яке без перебілення можна назвати одним з успішних прикладів розвитку малого підприємництва в громаді. Власники господарства практично з «нуля» створили молочну ферму, займаються тваринництвом, покращують пасовища та розвивають інфраструктуру. Фермери планують згодом відкрити власну сироварню та створити умови для надання послуг із «зеленого» туризму у Рогожанах, селі, де вони працюють.

«Нам вдалося багато побачити успішних прикладів з розвитку сільського господарства, що є актуальним для нас, але дещо в менших масштабах. Сам досвід та формат співпраці територіальних громад Волині з фермерськими господарства дуже корисний для нашої візити. Загалом візити з обміну досвідом є важливим не тільки для керівників громад, але й для працівників певних структурних підрозділів, які зможуть більш детально вивчати кращі практики своїх колег», – резюмує Михайло Калинич.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

 

 

 

Джерело