Потерпіла – суспільна мораль. Чому поліція полює на секс-вечірки — Події

Потерпіла – суспільна мораль. Чому поліція полює на секс-вечірки - Події

Фото: pexels.com (ілюстративне)

Новина про “оперативні закупки”, які співробітники поліції провели на вечірках з груповим сексом, внесла свіжий подих у життя користувачів соцмереж, зазвичай зосереджених на темі війни. Щоправда, до війни знову-таки все звелося: якого дідька люди, які мають зброю і вміють нею користуватись, займаються в тилу подібними дурницями? А ще зависають на Онліфанс, полюють за жіночками, які розсилають у месенджери інтимні фото, і закидають отим непотрібом і без того перевантажені суди.

Юрист допоміг Коротко про розібратися у цій кухні.

Вдома можна, в наметі — ні

Про історію із груповими секс-вечірками стало відомо з повідомлення ТСН, яке посилалося на рішення Шевченківського суду Києва. З нього випливало, що троє чоловіків у листопаді 2022 року вирішили підзаробити, організовуючи такі собі івенти з “полуничкою”.

— Груповий секс законом не заборонений, як і будь-який інший, якщо відбувається за обопільною згодою. Коли до вас додому прийдуть гості і влаштують оце усе, поліція може мати претензії, тільки якщо сусіди поскаржаться на галас. Однак коли ви знімете квартиру, сауну, номер у готелі, кімнату в гуртожитку або поставите намет і зберете в ньому любителів колективних секс-розваг, то автоматично перетворюєтеся на утримувача місця розпусти та звідника, — пояснює адвокат Олексій Сиротін.

За Кримінальним кодексом України (ст. 302 — створення або утримання місць розпусти і звідництво) це загрожуватиме штрафом від 17 000 до 34 000 гривень або перебуванням у колонії-поселенні на 2 роки. А якщо матиме з таких ігор дорослих людей якийсь матеріальний зиск чи знайдете собі помічників, є шанс потрапити за грати на всі 5 років.

— Хоча все відбуватиметься між повнолітніми людьми та за зачиненими дверми, постраждалих немає і всі задоволені, вважається, що потерпілою є суспільна мораль, — каже юрист.

Обвинувачення по ч.2 ст. 302 і вручили організаторам вечірки. Наразі відомо тільки про долю одного таксиста, який підписав угоду про визнання провини та отримав умовний строк.

Судячи з вироку, неморальні івенти тривали по січень 2023 року, на декілька з них – в сауні та на квартирах — “квитки” були куплені поліцією.

За бюджетні кошти

— Дехто невірно зрозумів, що оперативники особисто розважалися на таких заходах. Це не так, бо поліцейським заборонено брати участь у злочинах. А це не просто злочин, а ще й середньої тяжкості, — підкреслює Олексій Сиротін. – Власне на вечірку опер може прийти, але роздягатися і займатися сексом, щоб не викликати підозр, не може. Як наважиться, то матиме проблеми в суді. Тому в ролі “оперативного покупця” запускається агент, якому все дозволено і який править за основного свідка.

За словами нашого консультанта, все відбувається дуже серйозно. Спершу заводиться оперативно-розшукова справа, переговори або листування з організаторами розваг документуються, агентові за “закупку” виділяються бюджетні гроші, його покази скріплює прокурор. Якщо обвинувачений заперечуватиме провину, проходитиме повноцінний судовий процес.

— Чи воно все того варте – зворотний бік медалі. Якщо є люди, які за певну роботу отримують гроші, то така робота для них має бути. Так звана “поліція моралі” хоч і ввійшла структурно до міграційної поліції, але продовжує існувати. Поки в Кримінальному кодексі є стаття 302, вона буде використовуватися для статистики, бо це найлегший шлях, — вважає адвокат.

Важко визнати, що це є в законі

У серпні минулого року у Верховну Раду був внесений законопроєкт, який умовно назвали “про порнографію”. Документ пропонує внести зміни до статті 301-ї статті КК, щоб пересилка інтимних фото перестала бути предметом полювання з боку правоохоронців задля статистики у викритті порнографії, а статтю 302 геть прибрати з кодексу.

— Все, що закидають людям по цій статті, відбувається за обопільною згодою. Сутенерство – то інша, 303-я, вона передбачає матеріальну або моральну залежність від звідника, втягування в проституцію шляхом обману, примушування, шантажу, — пояснює наш консультант. – Трохи дивно також, що в Кримінальному кодексі є поняття “місця розпусти”, а “розпусти” немає. Щодо “розпусних дій”, то під цим поняттям визначаються такі дії виключно щодо неповнолітніх.

Однак доля законопроєкту досі ніяк не визначена, він перебуває на розгляді депутатів і, либонь, ще довго перебуватиме. Бо одна справа — сміятися чи обурюватися з того, що поліція витрачає гроші і сили на секс-вечірки, інша – визнати, що таке може бути в законі.

Джерело