Польський міністр не виключає повної блокади певних агротоварів з України

Вимоги польських аграріїв у справі надмірного напливу українських агропродуктів на польський ринок є слушними. У певних сферах, поряд із збіжжям, потрібна буде повна блокада на експорт до Польщі.

Про це в ефірі Польського радіо заявив в п’ятницю міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, передає Укрінформ.

За словами Секерського, польські аграрії “мають слушні очікування і вимоги, аби обмежити надмірний наплив товарів з України” на європейський ринок, особливо до Польщі.

Він зазначив, що схиляється до обмеження імпорту до Польщі агротоварів з України, над чим здійснюватиметься контроль, аби це не зашкодило польському ринку.

Cекерський повідомив, що Польща веде двосторонні переговори з Україною з приводу встановлення величини квот на певні товари.

“Якщо якогось продукту забагато і він шкодить ринку, то відбувається блокування..”, — зазначив міністр сільського господарства РП.

Він зауважив, що Польща також експортує сільськогосподарську продукцію на ринки інших країн ЄС і не може конкурувати в цьому питання з українським агросектором, який здійснює виробництво у значних масштабах. Він додав, що в цьому питання аргументи польських аграріїв йому також зрозумілі.

“В певних сферах необхідною буде повна блокада, як у випадку із збіжжям. Це може знадобитися стосовно цукру, якщо буде занадто великий наплив. Це може бути потрібним також у випадку м’яса птиці. Ми це аналізуємо і будемо вносити такі пропозиції до Єврокомісії, але також хочемо це узгодити у відносинах з Україною”,- підкреслив Секерський.

Як повідомляло агентство, польські аграрії розпочали з 11-ї години (за київським часом) у п’ятницю блокаду загальнонаціональних доріг по всій країні, а також пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За попередніми даними організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокада основних автошляхів країни триватиме декілька годин, а доріг біля пунктів пропуску — упродовж місяця, до 10 березня.

Попередній уряд Матеуша Моравецького з 15 вересня минулого року в односторонньому порядку запровадив ембарго на ввезення українського збіжжя (пшениця, кукурудза, ріпак, соняшник) до Польщі після того, як Єврокомісія відмовилася продовжити цю заборону на рівні ЄС. Новий уряд Дональда Туска вирішив поки не скасовувати це ембарго.

Фото: Agencja Wyborcza.pl

Джерело