Польські фермери хочуть розширити блокування ще на два пункти пропуску з Україною

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що учасники акцій на польсько-українському кордоні анонсували, що відзавтра блокуватимуть напрямки пунктів пропуску “Устилуг” та “Угринів”.

Про це він сказав у ефірі телемарафону “Єдині новини”, повідомляє Укрінформ.

“Хочу нагадати, що відзавтра учасники акції анонсували, що вони також блокуватимуть напрямки пунктів пропуску “Устилуг” і “Угринів”. Орієнтовно, десь о 10 годині можуть початися такі дії, але будемо сподіватися, що цього не станеться, хоча навряд”, — сказав Демченко.

Водночас він зауважив, що учасники акції не блокують рух для легкових автомобілів та пасажирських автобусів.

Також Демченко поінформував, що заблокованими наразі залишаються напрямки пунктів пропуску “Ягодин” і “Рава -Руська”. “Станом на ранок сьогодні навпроти “Ягодина” на території Польщі в бік України в чергах очікують десь 700 вантажних транспортних засобів, у напрямку пункту пропуску “Рава- Руська десь 400 вантажівок. Вчора близько 11.30 ми отримали інформацію від польських колег про те, що учасники цієї блокади припинили свої дії і рух від того часу і на даний момент він відбувається інтенсивний, але в чергах знаходиться ще незначна кількість вантажівок, якщо порівнювати інші напрямки, це десь 240 навпроти “Шегині” очікують в напрямку в’їзду в Україну”, — повідомив речник Держприкордонслужби.

За його словами, понад тисяча вантажівок очікують у черзі у напрямку пункту пропуску “Краківець”, “хоч цей напрямок також і не блокується і не блокувався, але, звісно, що водії та перевізники шукають собі напрямки, де вони можуть перетнути кордон і тут ми бачимо збільшення кількості вантажівок, які перебувають у черзі”.

“Щодо заблокованих напрямків, то звісно, що рух і кількість вантажних транспортних засобів, які перетнули кордон, значно знизилися. Нагадаю, пункт пропуску “Ягодин” з українського боку, з польського пункту пропуску “Дорогуськ” за добу, коли рух не блокується, можуть перетинати кордон десь 1200-1400 вантажних транспортних засобів в обох напрямках. За минулу добу ця кількість становила на рівні 160 вантажівок в обох напрямках. Фактично суттєве зниження. Також зниження і у напрямку пункту пропуску “Рава-Руська” щонайменше в три рази”, — сказав Демченко.

Водночас він зауважив, що недивлячись на те, що пункт пропуску “Шегині” вчора був розблокований, учасники акції можуть поновити свої дії.

“Ми не маємо інформації достеменно від польських колег, але ми розуміємо , що такі дії можуть поновитися”, — додав Демченко.

Як повідомляв Укрінформ, польські аграрії 9 лютого розпочали блокування доріг по всій країні, а також пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня.

Фото ілюстративне

Джерело