Польська Православна Церква знову заявила про “неканонічність” ПЦУ

Про це йдеться в заяві Архиєрейського Cобору, який відбувся 25 жовтня 2022 року.

У заяві йдеться, що “православ’я в Україні розділене, і вірні часто почуваються розгубленими” і цей стан “негативно вплинув на весь світовий організм православ’я”, повідомляє «Релігійна правда».

Архиєреї називають діяльність Митрополита Епіфанія “деструктивною”.

“Щодо деструктивної діяльності т. зв «митрополит» Епіфаній, Архиєрейський Собор ПАПЦ зберігає свою позицію, висловлену в постановах: 340 п. 3; 341 стор 7; 342 ч. 1; 343 ч. 1; 346 стор 5; 347 ч. 1; 348 стор 4”, – йдеться в заяві.

Священний Собор єпископів закликає вірних продовжувати молитися за мир в Україні, припинення війни та припинення розколу Української Православної Церкви.

Водночас Собор просить Патріарха Константинопольського Варфоломія скликати Собор предстоятелів усіх помісних Православних Церков.

Раніше Польська Автокефальна Православна Церква (ПАПЦ) заявила, що підтримує незалежність Православної Церкви України, що спирається на догматично-канонічних нормах, а не діях “розкольників”.

Про це йдеться в комюніке ПАПЦ, оприлюдненому після проведення Собору архиєпископів Церкви 29 жовтня 2019 року у Варшаві.

“Польська Автокефальна Православна Церква не проти надання автокефалії Церкві в Україні, що спиратиметься на догматично-канонічних нормах усієї Церкви, а не на групу відступників-розкольників. Відступники від науки святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм, оскільки це порушує євхаристійну єдність православ’я”,- йдеться в заяві ПАПЦ.

Джерело