Польща наразі не скасовуватиме заборону на імпорт українського зерна — міністр

Новий уряд Польщі поки що не скасовуватиме заборону на імпорт українського зерна на внутрішній ринок, запроваджену 15 вересня 2023 року.

Про це повідомив міністр сільського господарства РП Чеслав Секерський, передає Укрінформ із посиланням на Сenyrolnicze.pl.

“Ми хочемо допомогти Україні, але нам потрібні норми щодо квот і перехідних періодів. Це переговори не лише між Польщею та Україною, а й за участю ЄС… Ми маємо підтримувати ембарго (на українське зерно – ред.), доки не буде узгоджено інші умови”, — заявив Секерський.

На його думку, хорошим рішенням буде запровадження ліцензування на транспорт, при цьому дозволено використання транзитних шляхів для українського зерна за межі Польщі.

Секерський нагадав, що перед Різдвом зустрівся з протестувальниками, які блокували пункт пропуску “Медика-Шегині”, і знайшов із ними компроміс, що дозволило призупинити протест аграріїв на цьому ПП і розблокувати рух вантажівок.

Як повідомлялося, польські аграрії від 24 грудня призупинили до початку січня блокаду руху для вантажівок поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”.

6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажівок на кордоні з Україною у пунктах пропуску «Ягодин — Дорогуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Гребенне».

Згодом до них приєднались польські аграрії у пункті пропуску "Шегині-Медика", висуваючи свої вимоги. Фермери наполягають на отриманні дотацій для закупівлі кукурудзи, збереженні в наступному році сільськогосподарського податку на рівні 2023 року та продовженні позик для забезпечення ліквідності.

У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. Дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. Після цього Євросоюз не продовжив тимчасових обмежень щодо українського зерна.

Польський уряд на чолі з Матеушем Моравецьким самостійно заблокував імпорт українського зерна на польський ринок, проте його транзит через територію Польщі здійснюється.

Джерело