Полковників-зрадників, що планували вбити Буданова, затримували перевдягнені спецназівці, — The Times — Події

Полковників-зрадників, що планували вбити Буданова, затримували перевдягнені спецназівці, - The Times - Події

Фото: rbc.ua

Росія планувала вбивство очільника ГУР Кирила Буданова. Як пише The Times, замах планувалось здійснити під час скоординованої ракетно-безпілотної атаки. Однак протягом кількох місяців СБУ спостерігала за трьома розробниками плану, двоє з яких були полковниками Управління державної охорони (УДО).  

Під час підготовки до замаху підозрювані привезли до Києва реактивні гранатомети, протипіхотну міну МОН-90 та безпілотники.

Першого підозрюваного джерело у правоохоронних органах назвало  полковником Андрієм Гуком. Його звинувачують у тому, що він працював на ФСБ з 2014 року. Також Гук нібито завербував другу людину- полковника Олександра Деркача — і передавав групі накази ФСБ.

Спілкування між вбивцею та його кураторами було перехоплено СБУ за допомогою потужних технологій стеження. Після цього були вжиті негайні заходи.

— Нашою метою було здійснити одночасний арешт, щоб вони не могли повідомити один одного, щоб вони не втекли, – сказав офіцер.

Під час операції один полковник був удома в Києві, інший же знаходився у друзів у Сумській області. Обоє були озброєні. Для уникнення перестрілки СБУ виманила їх з будинків, організувавши несподіваний виклик на роботу. Операцію проводив спецназ швидкого реагування, одягнений у костюм звичайної патрульної поліції.

Першого підозрюваного затримали порівняно легко. Другий не припаркувався та показав службове посвідчення через вікно. Поліцейський зробив вигляд, що не розгледів документ, і підійшов ближче до машини, щоб відкрити двері та затримати чоловіка. Підозрюваний намагався втекти, однак його затримали.  

Обидва чоловіки зізналися у скоєному під час допиту. У телефоні були знайдені необхідні докази. Перебуваючи під арештом, полковники також видали інформацію про більш ранню спробу Росії взяти Зеленського в заручники на самому початку війни.

Про викриття мережі агентів ФСБ стало відомо на початку травня. Ворожі агенти готували вбивство президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.   Після викриття цієї інформації президент звільнив Сергія Рудя з посади начальника Управління державної охорони України. Він обіймав цю посаду з жовтня 2019 року. 
Джерело