Поблизу ЗАЕС знищили одну зі станцій радіаційного моніторингу — МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про руйнування станції зовнішнього радіаційного моніторингу ЗАЕС, яка нині перебуває під російською окупацією.

Як передає Укрінформ, про це заявив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі, повідомляється на сайті МАГАТЕ.

"Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) повідомила (МАГАТЕ), що станцію зовнішнього радіаційного моніторингу було зруйновано внаслідок обстрілу та пожежі цього тижня, що ще більше знизило ефективність її можливостей за межами майданчика для виявлення та вимірювання будь-яких радіоактивних викидів під час надзвичайної ситуації", — заявив Гроссі.

Він підкреслив, що це ще більше знизило можливості виявляти та вимірювати будь-які радіоактивні викиди під час можливої надзвичайної ситуації на ЗАЕС.

Зв’язок із розташованою приблизно за 16 кілометрів на південний захід від АЕС станцією моніторингу втратили у понеділок удень. Через обстріли команда МАГАТЕ не змогла отримати доступ до місця, щоб підтвердити пошкодження.

В МАГАТЕ зазначили, що з 14 станцій радіаційного моніторингу в 30-кілометровій зоні навколо ЗАЕС чотири повністю втрачені, а ще деякі не працювали в різні періоди часу через пошкодження.

Гроссі вказав, що робота зовнішнього обладнання радіаційного моніторингу є важливою частиною ядерної безпеки в усьому світі.

"Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни, що залишається джерелом глибокого занепокоєння", – зазначив він.

Як повідомлялося, в тимчасово окупованому Енергодарі, де мешкає більшість персоналу Запорізької АЕС, протягом кількох днів було пошкоджено дві підстанції.

ЗАЕС перебуває в окупації з 4 березня 2022 року. За цей час росіяни неодноразово порушували принципи ядерної безпеки, розміщуючи на території станції військову техніку, мінуючи територію та тероризуючи персонал. Рішення МАГАТЕ про повернення ЗАЕС під контроль Енергоатому загарбники ігнорують.

Джерело