Планували перепливати Тису: прикордонники затримали чергових ухилянтів

Шістьох чоловіків затримали цієї ночі за 100 метрів від кордону військовослужбовці відділу «Тячів» під час патрулювання кордону.

 

Обравши нічний час доби, порушники вирушили в напрямку Тиси, аби потай від охоронців кордону переплисти річку і потрапити в Румунію. Однак не врахували, що Державна прикордонна служба України має підготовлений та мотивований персонал, який забезпечує надійний захист кордону як вдень, так і вночі.

Горе-плавців затримали та доставили у прикордонний підрозділ, де ті дали пояснення щодо вчиненого ними правопорушення. Зокрема, чоловіки розповіли, що заздалегідь готувалися незаконно перетинати кордон. Для цього кожен з них підшукав «помічників», які пообіцяли їм організувати безперешкодний та безпечний перетин державної межі. Дехто із затриманих навіть встиг заплатити переправникам за їхні послуги: двоє чоловіків віддали по 10 тисяч доларів США, ще двоє – 6 та 7 тисяч доларів США. Інші двоє домовилися заплатити 7 тисяч доларів США та 5 тисяч євро лише у випадку успішного перетинання кордону.

Стосовно усіх затриманих порушників прикордонники склали протоколи про адмінправопорушення, передбачене ст. 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України».

Правову оцінку їхнім діям надаватиме суд.

Коло осіб, причетних до організації незаконної подорожі чоловіків, наразі встановлюється.

                       Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

 

Джерело