Персональний дохід і методи його збільшення

Кожен із нас бажає збільшити свій дохід. Для забезпечення життєвих потреб необхідно мати достатню кількість фінансів. Саме розмір доходу визначає добробут і фінансову стійкість конкретної особи або цілої родини.

Дохід — загальна сума грошових або матеріальних цінностей, які отримує особа або сім’я протягом певного періоду. Величина доходу, разом зі структурою витрат (комунальні платежі, виплати за кредитами, витрати на розваги, ігри в Ельслотс тощо), відображає рівень життя людей, їхній соціальний статус і місце в суспільстві.

Персональний і сімейних дохід

Ключові елементи фінансового планування, які дають змогу жити комфортніше:

 • Створення фінансового плану для сімейного бюджету;
 • визначення джерел отримання доходів;
 • класифікація фінансів за видами: на оплату комуналки, розваг, транспорту, навчання тощо.

Сімейний бюджет — система надходжень і витрат сім’ї. Зазвичай бюджет складають на місяць. Його можна також розрахувати на тиждень або два, залежно від періоду виплат.

Існують такі види доходів:

 • Постійні: надходять приблизно в конкретному обсязі через рівні проміжки часу;
 • одноразові: тимчасові або несподівані надходження.

Залежно від походження і регулярності грошових надходжень, доходи поділяють на категорії:

 • Від трудової діяльності: заробітна плата;
 • від володіння активами: пасивний дохід;
 • соціальна допомога: допомога, пенсія;
 • інші доходи: нагороди, виграші, премії, подарунки тощо.

Усі доходи варто включати у власний детальний фінансовий план.

Методи збільшення надходжень

Для досягнення великих фінансових цілей важливо контролювати витрати та знаходити способи для збільшення доходів. Стратегії, які рекомендують використовувати фахівці для підвищення доходів:

 • Зменшення витрат: відмова від покупок дорогих речей або того, без чого можна легко обійтися. Підхід часто використовується літніми людьми, у малозабезпечених сім’ях, а також непрацездатними особами;
 • самозабезпечення: організація побуту власними силами без витрат на зовнішні послуги: вирощування їжі (картопля, морква, сало тощо), виготовлення одягу, самостійний ремонт житла тощо. Спосіб популярний серед жителів сільських районів і власників земельних ділянок;
 • додаткова робота: пошук можливостей для заробітку у вільний від основної роботи час. Допомагає зменшити ризики, пов’язані з втратою роботи або затримкою зарплати;
 • альтернативний дохід: невеликі торгові операції, сезонна робота за кордоном, робота без офіційного трудового договору. Такі види доходу не реєструються, тому вважаються «тіньовими» і можуть призвести до цивільної відповідальності.

У реальному житті люди часто використовують одночасно кілька стратегій, представлених вище. Ефективність зростання доходів залежить від особистих навичок, умов ринку та вміння оперувати стратегіями.

УЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ІГРОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ (ПРИНЦИПІВ) ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРИ.

Матеріал пропонується з ознайомчою метою особам, які досягли 21 року і не є рекламою азартних ігор. Також підкреслюємо, що азартні ігри є розвагою і участь в азартних іграх не може бути джерелом доходів чи альтернативою роботі.

Сайт не несе відповідальність за наявність у організаторів азартних ігор та/або букмекерської діяльності відповідних ліцензій в Україні.