Реабілітація поранених, які пройшли пекло війни, – це не тільки про відновлення тіла, а й про відновлення внутрішнього стану людини.
Єдина в Україні пілотна програма, яка стала спільною ініціативою Волинської православної богословської академії, Волинської обласної ради і Волинського медичного інституту та підтримана Міністерством охорони здоров’я має перші вагомі результати.
Днями у Волинській православній богословській академії відбулося вручення сертифікатів священникам із Волині, Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, Тернопільщини та Хмельниччини за програмою «Клінічне душпастирство». Віднині священники можуть офіційно працювати медичними капеланами у лікувальних закладах, адже Міністерство охорони здоров’я внесло до класифікатора професій спеціалізацію «фахівець з вищою немедичною освітою – капелан в охороні здоров’я».
Серед випускників за цією пілотною програмою сертифікованим медичним капеланом став священник Рожищенського благочиння Олег Куліш.
Як зазначив керівник курсу – викладач ВПБА, голова відділу з питань здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпархіального управління, медичний капелан протоієрей Назар Бабій, потреба саме у капеланах в охороні здоров’я є дуже великою, оскільки в лікарнях перебуває багато військовослужбовців. Вони, а також їхні рідні, потребують психологічної підтримки та спілкування.
І саме медичні капелани мають стати тими, з ким можна поспілкуватися, запитати поради, розділити свій біль, аби знайти ресурс боротися за відновлення та жити далі.
До слова, на піврічне навчання за пілотною програмою вже набрано другу групу із 20-ти чоловік.
Залиште відповідь