Перший пацієнт зі свинячою ниркою помер за 2 місяці після трансплантації

62-річний Ричард Слейман, якому у березні пересадили нирку від генетично модифікованої свині, помер за два місяці після трансплантації. Він був першим живим пацієнтом, що отримав таку пересадку, адже до цього подібні операції проводили лише на пацієнтах з діагностованою смертю мозку. Лікарня, де проводили трансплантацію, заявила, що смерть Ричарда не пов’язана з пересадкою нирки. Про це повідомило видання The Guardian.

Ричард Слейман. Masschusetts General Hospital

Як людям пересаджують свинячі органи?

Ричард Слейман вже отримував пересадку людської нирки у 2018 році, але пізніше вона відмовила і йому довелося перейти на діаліз — систему апаратного очищення крові в стінах лікарні. Свиняча нирка мала вирішити проблему з частим відвідуванням лікарні і, за словами родичів пацієнта, подарувала їм іще 7 незабутніх тижнів із Ричардом. Лікарі сподіваються, що у майбутньому пересадка нирки не від людського донора дасть надію на виживання тисячам пацієнтів з хворобами нирок.

Кому ще пересаджували свинячі органи?

  • Серце генетично модифікованої свині отримав у 2022 році 57-річний Девід Беннет. Два місяці потому повідомили про його смерть та початок розслідування її обставин, адже ознак відторгнення органа не спостерігали. Пізніше висунули версію, що причиною смерті могло стати зараження свинячим цитомегаловірусом. Останній звіт свідчить про те, що Девід Беннет помер через внутрішньовенне введення йому антитіл та вироблення організмом антитіл проти трансплантованого органа.
  • Як і у випадку з нирками, трансплантацію печінки від свині-донора розпочали з пересадки пацієнту зі смертю мозку, щоб оцінити усі ускладнення та ризики. Трансплантований орган справно функціонував у тілі людини протягом 10 днів.

Джерело