«Оземпік» знизив ризик появи 10 типів раку

Подібні на «Оземпік» препарати, які використовують для лікування цукрового діабету другого типу та ожиріння, виявилися здатними також знижувати ризик появи десяти пов’язаних з ожирінням типів раку. Серед них такі поширені типи раку, як множинна мієлома, рак яєчників та ендометрія, а також колоректальний рак. Дослідження показує потенціал використання цих ліків для попередження появи раку в групах ризику, тобто серед людей з ожирінням та цукровим діабетом. Його результати опублікували в JAMA Network.

Ozempic

Як виявили користь препаратів проти ожиріння?

Науковці дослідили вибірку більш як 1,5 мільйона пацієнтів з цукровим діабетом другого типу, які лікувалися препаратами типу «Оземпік», інсуліном або метформіном — поширеним препаратом від цукрового діабету другого типу. Виявилося, що у тих людей, що вживали препарати типу «Оземпік», порівняно з тими, хто вживав інсулін, був значно знижений ризик появи раку, пов’язаного з ожирінням.

Зокрема на 65 відсотків був знижений ризик раку жовчного міхура, на 63 — менінгіоми, пухлини головного мозку, на 59 — раку підшлункової залози. Загалом ризик появи був знижений для 10 з 13 типів раку, пов’язаних з ожирінням — препарати не вплинули на ризик появи раку молочної або щитовидної залоз. Значної різниці у впливі на появу раку також не було між прийомом метформіну та препаратів типу «Оземпік». Тому науковцям ще слід уточнити механізм дії цих препаратів на зниження ризику появи раку, а також визначити, чому вони не охоплюють всі види раку, пов’язані з ожирінням.

  • Препарат, що має таку ж дію, як «Оземпік», тирзепатид, виявився ефективним не лише проти ожиріння та цукрового діабету другого типу, але й у боротьбі з апное уві сні.
  • Управління з продовольства і медикаментів США схвалило до використання «Вегові», аналог «Оземпік», для зниження ризику інфаркту, інсульту та смерті від них у людей із надмірною вагою та серцево-судинними захворюваннями.

Джерело