Оздоровлення дітей за принципом «гроші ходять за дитиною» у 2024 році

Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2024 р. № 385 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, за принципом «гроші ходять за дитиною» (далі — Постанова).

Метою експериментального проекту, який реалізується за рахунок коштів державного бюджету, є надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, послуг з оздоровлення та відпочинку за принципом «гроші ходять за дитиною».

У рамках цього проєкту сім’ї з дітьми, які є малозабезпеченими (у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам) та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування), дитина із багатодітної сім’ї та віком 7-18 років, зможуть отримувати кошти на послуги з оздоровлення та відпочинку через програму «єОздоровлення»

Для того, щоб скористатися послугою, один з батьків (або особа, яка його/її замінює) дитини, зможуть отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі до п’яти прожиткових мінімумів (15980 грн.) на одну дитину. Вартість оздоровлення дитини залежатиме від категорії дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Надані гроші батьки (або особи, які їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з дитячих оздоровчих закладів, а саме на території Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької областей та м. Києві і перебувають в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

З більш детальною інформацією про дитячі заклади оздоровлення та відпочинку можна ознайомитися за посиланнями https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/search та https://www.msp.gov.ua/news/23722.html

Джерело