Нове покоління дівчат стикнулося з першою менструацією раніше за попереднє

Менструація у дівчат, що народилися у 2000-2005-х роках, почалася у більш ранньому віці, ніж у жінок, народжених за пів століття до них. Це показало дослідження на більш як 70 тисячах жінок зі Сполучених Штатів. І науковці передбачають, що вік початку менструації і далі знижуватиметься. Науковці поки не можуть визначити точну причину, з якої менструація починається раніше. Своє дослідження вони опублікували у журналі JAMA Network Open.

GIPHY

Які потенційні причини більш раннього початку менструації?

Науковці встановили, що відсоток жінок, у яких менструація почалася до 11 років, удвічі збільшився у групі 2000-2005-го року народження порівняно з групою 1950-1969-го року народження. Водночас середній вік початку менструації за пів століття зменшився на 0,6 року. Крім того, у дівчат 2000-2005-го року народження стабілізація циклу часто тривала більш ніж два роки.

Однією з причин вважають ожиріння, адже жирова тканина здатна виробляти гормони, які впливають на перебіг циклу. Однак у цьому дослідженні ожиріння пояснило лише 46 відсотків випадків ранньої менструації. Крім того, менструація починалася раніше у представників етнічних та расових меншин, що може пояснюватися як генетичними відмінностями, так і соціальними чинниками. Загалом причини більш раннього початку менструації потребують подальшого вивчення.

  • Менструація також завадила молодшому поколінню ефективно навчатися. Дослідження показало, що довгий та інтенсивний менструальний цикл спричиняв більш часті пропуски навчальних днів та гірші результати на іспитах.
  • А у молодих дівчат, що страждають на передменструальний синдром, виявили також підвищений ризик передчасної смерті та суїциду.

Джерело