Нирки після евтаназії запрацювали швидше, ніж від звичайних донорів

Нирки, пересаджені від донорів після евтаназії, швидше відновлюють функцію, ніж нирки від інших донорів, показало дослідження нідерландських медиків. Вони порівняли результати 145 таких пересадок з понад 3 000 пересадок від донорів після зупинки серця або смерті мозку і виявили меншу затримку функції трансплантату. Це свідчить про те, що донорство після евтаназії може безпечно розширити базу донорів нирок. Дослідження опубліковане в журналі JAMA Surgery.

Нирки після евтаназії запрацювали швидше, ніж від звичайних донорів. GIPHY

Чому нирки від донорів після евтаназії працюють швидше?

У період з 2012 по 2023 рік дослідники проаналізували всі випадки пересадки нирок у Нідерландах, коли була запроваджена програма донорства після евтаназії. Вони порівняли 145 пересадок від донорів після евтаназії з 1 936 пересадками від донорів після зупинки серця та 1 255 пересадками від донорів після смерті мозку. Затримка функції трансплантату становила 26% у випадку донорів після евтаназії, порівняно з 49% у донорів після зупинки серця та 22% у донорів після смерті мозку. Швидше відновлення роботи нирок може покращити результати лікування пацієнтів. Дослідники вважають, що це пов’язано з кращим станом органів у донорів після евтаназії.

  • У 2024 році вперше провели пересадки нирок від генетично модифікованих свиней живим пацієнтам. Першим став 62-річний чоловік із Массачусетсу, а другою — 54-річна жінка з Нью-Йорка. Це стало можливим завдяки генетичним модифікаціям, які збільшили сумісність свинячих органів з людським організмом.
  • На жаль, обидва пацієнти померли: чоловік прожив 2 місяці після трансплантації, а жінка — 47 днів. Попри це, ці випадки дали цінний досвід лікарям та надію тисячам хворих, які чекають на пересадку нирки.

Джерело