Не було потреби обмежувати продаж землі 10 тисяч гектарів в одні руки — експерт

Українські аграрії не мають достатньої кількості ресурсу, аби купувати великі масиви землі.

Таку думку озвучив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у коментарі Укрінформу.

“Ключовим моментом є відсутність фінансування, тобто в аграріїв немає грошей, аби купувати великі масиви землі. Більше того, на ринку відсутня пропозиція, люди не поспішають продавати свої земельні наділи”, – сказав Марчук.

За його словами, продаж і купівля землі у більшості випадків відбувається саме серед юридичних осіб.

“Тому ми (Всеукраїнська аграрна рада, — ред.) вважаємо, що насправді не було потреби запроваджувати обмеження 10 тис. гектарів в одні руки, адже на ринку немає запиту на такі обсяги”, – пояснив заступник голови ВАР.

На його переконання, обмеження негативно вплинуло на середніх товаровиробників та спричинило для них низку нових викликів.

“Побоюючись великих холдингів, вони фактично припинили інвестувати у розвиток підприємства і почали відкладати кошти на випадок втрати конкурентоспроможності на купівлю землі”, – повідомив Денис Марчук.

Зазначається, що така тенденція негативно впливає на перебіг нинішньої посівної кампанії.

Як повідомляв Укрінформ, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю могли тільки фізособи – громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

З 1 січня 2024 року в Україні стартував другий етап ринку землі. Купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тис. га "в одні руки".

Джерело