NASA вперше за 50 років відправляє апарат Peregrine на Місяць

Фото: NASA Апарат Peregrine компанії Astrobotic доставить п’ять корисних вантажів NASA на Місяць

Місяцехід Peregrine збиратиме дані про поверхню Місяця перед запланованими майбутніми місіями людини.

Після успішного запуску ракети-носія Вулкан Центавр до Місяця в понеділок, 8 січня, стартував посадковий модуль Peregrine з науковим обладнанням. Про це повідомляє NASA.

Це перший запуск нової потужної ракети, побудованої спільним підприємством Boeing-Lockheed United Launch Alliance, і спроба здійснити першу за 50 років м’яку посадку США на Місяць.

Відомо, що запуск був здійснений з 41-го стартового майданчика Космічного агентства США на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Спусковий апарат, створений американською компанією Astrobotic Technologies, доставить на Місяць корисний вантаж вагою до 90 кг.

Основний вантаж включає п’ять різних наукових інструментів NASA, призначених для виявлення молекул води на Місяці, вимірювання радіації і газів навколо посадкового модуля, а також оцінки місячної екзосфери (тонкого шару газів на поверхні Місяця).

Посадка Peregrine запланована на 23 лютого на видимій стороні Місяця, поблизу таємничих лавових дюн.

Раніше повідомлялося, що Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу оприлюднило відео, на якому показано його майбутні плани у космосі.

Китай запустив першу партію супутників у новому році

Джерело