NASA планує до 2040 року висадити астронавтів на Марс

Фото: naked-science NASA планує висадити астронавтів на Марс

Розробляється надувний тепловий щит, здатний уповільнити космічний корабель під час входження у повітря Марса.

Американське космічне агентство (NASA) має намір висадити астронавтів на поверхню Марса до 2040 року. Про це повідомив голова NASA Білл Нельсон, пише Інтерфакс-Україна.

За словами Нельсона, дослідження на Марсі тривають: дані з поверхні планети збирає марсохід Perseverance, а на орбіті планети перебувають автоматичні міжпланетні станції для вивчення її поверхні та атмосфери.

Як зазначив глава NASA, зараз розробляється надувний тепловий щит, який здатний уповільнити космічний корабель під час входження в атмосферу Марса і допомогти йому здійснити безпечну посадку на поверхню планети. Американське космічне відомство займається розробкою нових двигунів, які прискорять транспортування астронавтів на Марс.

Крім того, фахівці NASA займаються питанням підтримання життєдіяльності на Місяці та Марсі, а також розглядають варіанти забезпечувати безперервне живлення техніки та обладнання електроенергією. Для цього планується виділити кошти з держбюджету, які підуть на створення необхідної інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що NASA розпочинає роботу над створенням ракети для польотів з Марса.

Нагадаємо, що Європа відмовилася від співпраці з РФ щодо місії на Марс.

Джерело