Нацгвардійці провели відкритий урок для випускників шкіл Мукачева

Вогнева, тактична і медична підготовка, виставка зброї та інженерних боєприпасів, безпілотні літальні апарати і засоби боротьби з ними, а також презентація вищих навчальних закладів Національної гвардії України. Все це провели нацгвардійці під час відкритого уроку мужності для старшокласників Мукачева.

 

Серію занять з нацгвардійцями за два дні відвідали понад 600 школярів. Майбутнім випускникам Мукачева продемонстрували озброєння і спорядження військовослужбовців Національної гвардії України, провели заняття з вогневої і тактичної підготовки. Інструктори відпрацювали з юнаками та юнками положення для ефективної стрільби і рух у бойових порядках.

«Це не так легко, як здавалося на перший погляд. І бронежилети, і шоломи і ці страйкбольні навчальні автомати важать чимало. А ще треба правильно тримати і влучно цілитися. Тому потрібно бути фізично підготовленою і сильною людиною», – розповіла школярка Євгенія.

«Тренування ми проводимо зі страйкбольною навчальною зброєю. Вона повністю ідентична справжньому автомату Калашникова, але не несе жодної загрози, бо стріляє пластиковими кульками. Ми показуємо бойові стійки, як правильно тримати автомат, як цілитися. Це елементарні навички. Більш складні вправи виконують вже чинні військовослужбовці, тому школярам ми можемо їх лише продемонструвати, щоб не давати зайвого навантаження», – розповів нацгвардієць Артем.

Військові продемонстрували дітям автомати, кулемети і гранатомети, які є на озброєнні. Крім того показали інженерні боєприпаси. Фахівці наголосили, що головне правило, якщо знайшли предмети, схожі на міни і гранати, ні в якому разі не наближатись і не брати їх в руки.

Окрема локація були присвячена відділенню радіаційного та хімзахисту. Гвардійці розповіли про небезпеку, яку несе хімічна зброя, та засоби захисту від неї. Із задоволенням діти розглядали і навіть примірили протигази і загальновійськові захисні комплекти. Чи не найбільше вражень юні мукачівці отримали від показових виступів кінологічної групи. А бійці відділення безпілотних літальних апаратів продемонстрували власні квадрокоптери і навіть дозволили школярам спробувати себе в ролі оператора FPV-дрона на комп’ютерному симуляторі.

«Я спробував це вперше. Літав на комп’ютерному симуляторі. Потрібно було керувати дроном в міській забудові. Це було неперевершено. Добре, що наші війська використовують такі сучасні технології для захисту країни», – ділиться враженнями школяр Денис.

Як і під час тренувань з бійцями, дуже багато уваги було приділено медичній підготовці. Вміння вчасно та якісно надати допомогу собі і побратиму рятує багато життів. Тому школярів вчили накладати турнікети, тампонувати рани і навіть евакуювати пораненого. А ще провели заняття з топографії. Також майбутнім випускникам розповіли про вищі навчальні заклади Національної гвардії України, знання і спеціальності, які можна там отримати і стати офіцерами Нацгвардії.

«Ми з радістю відгукнулись на пропозицію освітян і організували цей урок для всіх старшокласників міста. Мета цього заходу – показати дітям, що українське військо може їх захистити. Ми показуємо, чому навчаємо наших військовослужбовців: медицина, вогнева і тактична підготовка. На окремій локації розповідаємо про вищі навчальні заклади Національної гвардії України і професії, яким там навчають. Ми бачимо, що такі відкриті уроки потрібні і цікаві майбутнім випускникам і випускницям», – заявили в Закарпатському підрозділі Національної гвардії України.

 

 

Джерело