МЗС намагається повернути додому українців, які тиждень перебувають на російсько-грузинському кордоні — Події

МЗС намагається повернути додому українців, які тиждень перебувають на російсько-грузинському кордоні - Події

Фото: Вікіпедія

На російсько-грузинському кордоні вже понад тиждень у буферній зоні КПП «Верхній Ларс» перебувають шестеро громадян України. Раніше вони знаходились в окупації, а потім були вивезені до РФ. Наразі у Міністерстві закордонних справ України працюють над їхнім поверненням. Про це у коментарі «РБК-Україна» повідомили у пресслужбі МЗС.

— МЗС разом із компетентними органами України займаються справою шести українців, які наразі перебувають на російсько-грузинському кордоні. За наявною інформацією, ці громадяни відбували покарання на тимчасово окупованій території України та були вивезені російською окупаційною армією до Росії. Нині ведеться перевірка їхніх осіб та юридичних аспектів відбування визначеного судом покарання, опрацьовується питання щодо їхнього повернення до України, — додали у пресслужбі.

За інформацією грузинських ЗМІ, вже тиждень шестеро українців перебувають у буферній зоні КПП «Верхній Ларс». Вони не можуть потрапити до Грузії й відмовляються повертатися до Росії. Йдеться про громадян, які перебували в окупації у Херсонській області, а згодом були вивезені до РФ «досиджувати терміни». При цьому один із них — це українець, який в’їхав до Росії і потрапив до фільтраційного табору. Наразі українцям стараються допомогти волонтери, намагаючись організувати передачу їм їжі, ліків та інших товарів першої необхідності.

Джерело