МВФ оцінив вплив збитків від ударів Росії по енергетиці на бюджет України

Загальні збитки, яких зазнала енергетична система України внаслідок масованих російських атак, покриватимуться здебільшого самими постраждалими компаніями за рахунок оборотного капіталу та підтримки донорів.

Про це йдеться в пакеті документів, оприлюднених МВФ за результатами четвертого перегляду програми EFF для України, передає Укрінформ.

«Влада оцінює, що загальний збиток, завданий енергетичній системі внаслідок весняних атак, становить понад $1 мільярд, який, вірогідно, покриватиметься постраждалими компаніями (ДТЕК – найбільшим приватним виробником, а також державними підприємствами) за рахунок оборотного капіталу та потенційної підтримки донорів, наприклад, у вигляді обладнання», — зазначається в документі.

При цьому вказується, що такі оцінки передбачають обмежений прямий вплив на державний бюджет у 2024 році. Водночас очікується, що дефіцит електроенергії зберігатиметься протягом 2024 та 2025 років.

Як повідомлялося, унаслідок масштабних атак на український енергетичний сектор впродовж березня – травня серйозно пошкоджено або знищено близько половини генеруючих потужностей (понад 9 ГВт). Кілька теплових (ТЕС) і гідроелектростанцій (ГЕС) у Київській, Харківській і Запорізькій областях повністю зруйновані, інші ТЕС і ГЕС пошкоджені. Загалом зруйновано понад 80% потужностей ТЕС і понад 40% — ГЕС.

Джерело