Моторні оливи: важливий елемент для довговічності двигуна

Моторна олива є життєво важливою для двигуна, оскільки вона відповідає за змащення всіх рухомих деталей. Якісне машинне масло Кастрол надає захист від тертя та корозії, сприяє відведенню тепла і відкладенням забруднень.

Вибір правильної моторної оливи

Якщо моторна олива не відповідає вимогам автомобільного виробника або змінюється недостатньо часто, це може призвести до зростання зносу деталей та погіршення продуктивності двигуна. Тому ось кілька критеріїв, на які варто звернути уваги при виборі:

  1. Вязкість. Вибір в’язкості моторної оливи залежить від температурних умов, в яких ви експлуатуєте автомобіль. Цифрове позначення на пляшці містить два числа, наприклад, 5W-30. Перше число вказує на в’язкість оливи при низьких температурах, а друге — при високих.
  2. Тип. Існують різні типи моторних олив: мінеральні, синтетичні та напівсинтетичні. Синтетичні оливи зазвичай мають кращі характеристики при низьких та високих температурах, але вони також можуть бути дорожчими.
  3. Виробник і модель ввто. Для отримання оптимальних результатів, слід завжди вибирати моторні оливи, які рекомендовані виробником вашого автомобіля. Це допоможе забезпечити відповідну в’язкість та характеристики оливи.

Відомі виробники

На ринку існує багато відомих виробників моторних олив, які вирізняються високою якістю своїх продуктів.

  • Castrol — є однією з найвідоміших марок моторних масел у світі. Вони пропонують широкий вибір олив для різних типів двигунів та умов експлуатації.
  • Mobil 1 від ExxonMobil — це ще одна популярна марка синтетичних моторних олив. Вони відомі своєю високою стійкістю до екстремальних температур та зносу.
  • Shell — є глобальною компанією, яка також виробляє високоякісні моторні оливи. Вони надають різні варіанти олив для різних типів двигунів.
  • Total — є глобальним енергетичним гігантом, який має у виробництві оливи.
  • Motul — відомий своїми високоякісними продуктами для автоспорту та вуличних автомобілів.

Експлуатація

Регулярна заміна оливи відповідно до рекомендацій виробника допоможе підтримувати оптимальний рівень мастильних властивостей. Важливо також перевіряти рівень оливи та її стан між замінами. Якщо ви помічаєте будь-які ознаки забруднення або деградації речовини, вона повинна бути замінена без зволікання.

Вибір відповідного машинного масла, дотримання рекомендацій по його заміні та перевірці допоможуть підтримувати ваш автомобіль у відмінному стані та забезпечити йому довгий та надійний ресурс. Не забувайте, що правильне використання та обслуговування можуть зекономити вам час, гроші та нерви у майбутньому.