Мотиваційні повідомлення і грошова винагорода допомогли чоловікам схуднути

Отримання на телефон повідомлень з мотиваційним змістом та можливість дістати грошову винагороду допомогла чоловікам з ожирінням схуднути. Ці чоловіки за рік скинули близько 5 відсотків ваги, а це більше за показник у групі учасників, які отримували лише повідомлення без грошового стимулювання. Тому науковці вважають, що фінансовий аспект можна використати як додатковий стимул у програмах, що мають на меті допомогти людям позбутися ожиріння. Дослідження опубліковане у журналі JAMA Network.

GIPHY

👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!

Які повідомлення отримували чоловіки?

У дослідженні 585 чоловіків із ожирінням, за якими спостерігали протягом року, розділили на три групи. У першій учасники отримували щодня лише текстові повідомлення мотиваційного характеру. Наприклад, «Ви пройшли шлях у 6 місяців! Зараз важливі дві речі: не повернути скинуту вагу та пам’ятати про свою річну мету. Наскільки ви впевнені, що зможете впоратися з цим?».

Чоловіки у другій групі отримували такі самі повідомлення, але додатково їм сказали, що вони можуть отримати еквівалент 490 американських доларів у кінці дослідження, якщо досягнуть всі поставлені цілі. Ними були скидання 5 відсотків ваги у перші 3 місяці, за які вони отримають 64 долари, вкидання 10 відсотків ваги — у перші 6 місяців, за що отримають 191 долар, і утримання від подальшого набору ваги наступні 6 місяців, за що отримають ще 254 долари. Третя, контрольна група не отримувала ані повідомлень, ані грошового стимулу.

У результаті, якщо в групі грошової винагороди чоловіки скинули 5 відсотків ваги, то у групі самих повідомлень — лише 3 відсотки. А серед тих, що були у контрольній групі — лише 1 відсоток. Різниця може здаватися невеликою, але вона статистично значуща, що вчені вважають доводом на користь додавання фінансової винагороди до програм, що сприяють схудненню чоловіків з ожирінням.

  • При спробах схуднути люди часто вдаються до вживання різноманітних харчових добавок. Однак вчені не знайшли переконливих доказів, що котрась із 14 популярних добавок справді може в цьому допомогти.

Джерело