В Україні станом на ранок 10 серпня 491 населений пункт залишається знеструмленим через бойові дії та техпорушення, енергетики відновили електропостачання ще 4 713 споживачам.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики.
"Відключення електроенергії на суботу, 10 серпня, не плануються. Енергетики продовжують тримати ситуацію в енергосистемі стабільною", — ідеться у повідомленні.
Зазначається, що протягом минулої доби залучалось аварійне енергопостачання з Польщі, експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.
"Через масовані російські атаки на українську енергосистему було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії”, — зауважили і міністерстві і запевнили, що енергетики докладають максимум зусиль, щоб утримувати ситуацію стабільною.
Міненерго просить громадян раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми.
Через негоду на ранок знеструмлені чотири населені пункти у Київській та Кіровоградській областях.
У Донецькій області внаслідок бойових дій знеструмлювались високовольтні підстанції, побутові споживачі, а також залізниця (порушень руху потягів не було). Живлення для всіх споживачів відновлено.
У Запорізькій області на одній з підстанцій після обстрілу виявлено уламки дрона. Знеструмлено підстанцію та побутових споживачів.
У Дніпропетровській області через технологічні порушення знеструмлювались підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено за резервною схемою.
У Миколаївській області внаслідок технологічних порушень знеструмлювалось обладнання на підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено.
У Тернопільській області через технологічні порушення знеструмлювались підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено для всіх споживачів.
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.71 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
Як повідомляв Укрінформ, за словами міністра енергетики України Германа Галущенка, атомні станції зараз генерують до 60% електроенергії.
Залиште відповідь